GIF wycofuje ze sprzedaży krople do oczu
fot. Fotolia/screen GIF

Kolejny lek przeciwalergiczny wycofany ze sprzedaży!

Po wycofaniu ze sprzedaży przeciwalergicznych kropli do oczu Polcrom, GIF wycofał kolejny lek pomagający w walce z alergią. Sprawdź, czy nie masz go w domu!
Hanna Szczesiak
GIF wycofuje ze sprzedaży krople do oczu
fot. Fotolia/screen GIF
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu dwóch serii kropli do oczu Starazolin.

Krople Starazolin wycofane ze sprzedaży

GIF wycofał ze sprzedaży na terenie całego kraju krople do oczu Strazolin 0,5 mg/ml w dwóch seriach: 2010915 (z datą ważności do 09.2017) oraz 2010116 (data ważności do 01.2018). Treść decyzji znajdziecie tutaj.

Krople Starazolin stosuje się w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Lek łagodzi objawy towarzyszące, takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

W ciągu ostatnich dni to już druga decyzja o wycofaniu leku przeciwalergicznego dla dzieci i dorosłych. 13 kwietnia GIF wycofał krople przeciwalergiczne Polcrom.

Jeśli macie w domu krople Starazolin, sprawdźcie, czy nie należą do jednej z dwóch wycofanych serii!

Zobacz także: Źródło: gif.gov.pl
Redakcja poleca: Co pyli w czerwcu 2020? Lista traw, zbóż i innych alergizujących roślin [WIDEO]
Czerwiec jest miesiącem, w którym pylą przede wszystkim trawy oraz pokrzywa, szczaw czy komosa. Alergia na pyłki jest szczególnie uciążliwa i może zepsuć niejeden wiosenny spacer. Jeśli twoje dziecko ma wodnisty katar, suchy kaszel i swędzą je oczy, to mogą być objawy alergii wziewnej. Sprawdź, co pyli w czerwcu i nie daj się zaskoczyć!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy