Kolejny syrop na kaszel został wycofany
fot. Fotolia

Popularny syrop na kaszel dla dzieci i dorosłych wycofany ze sprzedaży!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż popularnego syropu na kaszel dla dzieci i dorosłych. Koniecznie sprawdź, czy masz go w swojej apteczce.
Kolejny syrop na kaszel został wycofany
fot. Fotolia

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu syrop na kaszel Ambroksol. Według informacji producenta Takeda Pharma sp. z o.o., lek jest stosowany w leczeniu kaszlu. Polecany jest również w przypadku ostrego i przewlekłego zapalenia oskrzeli, stanów zapalnych nosa i gardła oraz mukowiscydozy. Syrop stosowany jest także u dzieci.

Syrop wycofany z obrotu

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z dn. 15.11.2017 r. ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Powodem jest zanieczyszczenie leku.

Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.

Chodzi o serie:

335725 (data ważności: 12.2017)
346164 (data ważności: 03.2018)
359907 (data ważności: 07.2018)

To już nie pierwszy syrop, który w ostatnim czasie wycofano ze sprzedaży. Poprzednio pisaliśmy o tym, że Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał wstrzymać sprzedaż syropu wielowitaminowego Multi-Sanostol. Dotyczyło to opakowań po 600 g. GIF wycofał też ze sprzedaży na terenie całego kraju krople doustne Pulneo 25 mg/ml o numerze serii 01AF1216 z datą ważności do 12.2019.

Źródło: gif.gov.pl

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy