GRY
 
 

Gimnastyka głowy i ciała 3-5 lat

18.09.2011r., godz.11:00 Tamika zaprasza maluchy na zajęcia ruchowe.

logo
fot. tamika.pl
Dzieci spędzą 60 minut poznając różne formy zabawy, ucząc się nawiązywania relacji z rówieśnikami jak też kolegami do kilku lat młodszymi bądź starszymi*) oraz swobodnego wyrażania siebie. Te bardziej nieśmiałe nabiorą odwagi, a rozrabiaki spróbują odkryć swoją spokojną stronę.
 
*)Dzieci w zróżnicowanej wiekowo grupie są w stanie uczyć się szybciej nowych rzeczy, pomagać sobie, co wpływa bardzo pozytywnie na ich rozwój i możliwości komunikacyjne. Uczą się też wzajemnie od siebie.
 
Zajęcia prowadzone są w oparciu o różne metody psychoruchowe, ruchowe, terapeutyczne, zabawowe mogące przynieść dzieciom korzyść, rozwój, a przy tym relaks i radość. Zostały pomyślane tak, by dawać narzędzia i umiejętności lepszego porozumiewania się, otwartości, pomocne w efektywnym wykorzystywaniu czasu, zachowując jednocześnie formę zabawy, by uczyć się bawiąc. Każdy z uczestników zajęć, choć w grupie, jest traktowany indywidualnie.
 
Podczas zajęć bardzo ważne są: spontaniczność, radość z zabawy oraz wspólnego przebywania w grupie, komunikacja interpersonalna i grupowa, nauka poprzez zabawę lub na odwrót. A w tym wszystkim najważniejszy jest język ciała i ruchu, jako podstawowy oraz najbardziej naturalny środek komunikacyjny (świadomość ciała). Dzieci będą mogły także nauczyć się, jak w prosty sposób wzmocnić wzrok i usprawnić wymowę.
          
Czemu gimnastyka głowy i ciała? Rosnące tempo życia sprawia, że mamy dla dzieci coraz mniej czasu, one mają też coraz mniej beztroskiego czasu dla siebie. Bezpośredni kontakt bywa często zastępowany rozmową telefoniczną lub wymianą mailową. Dzieci zatracają radość wspólnego przebywania z rówieśnikami w sposób inny niż przy odbiorniku TV, grach komputerowych czy telefonach komórkowych. Proponowane zajęcia zostały zaprojektowane w taki sposób, by pokazać dzieciom inne, często bardziej atrakcyjne alternatywy spędzania wolnego czasu i tworzenia relacji z innymi ludźmi a także kreować umiejętność bezstresowego zabawowego uczenia się.

czas trwania zajęć: 60 minut
cena za pojedyńcze zajęcia: 35 zł
cena za cykl (4 zajęcia): 120 zł
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj