GRY
 
 

Gniecione-plecione

18.02.2012r., godz.11:11 Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza dzieci na warsztat edukacyjny dla najmłodszych w cyklu Familia do kwadratu.

muzeum sztuki w łodzi
fot. Damian Rakoczy

Prowadzi Marta Wlazeł

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze. Obie tworzyła Katarzyna Kobro. Ikonami pierwszej formy staną się jej gipsowe akty. Proste, zwarte, architektoniczne bryły, niemal klasycznie zmysłowe, oddają niezwykłą intymność i delikatność form artystycznego jej języka.
Symbolem formy drugiej – jej „Kompozycje przestrzenne”, struktury podporządkowane prawu przestrzeni, ciągłej i jednorodnej, w której każdy punkt posiada takie samo znaczenie, jak inny. Układy kolorowych płaszczyzn, dzięki jednolitemu rytmowi współistniejące z przestrzenią.

Na warsztatach można wybrać tę formę, która wydaje się bliższa. Kształtować bryłę gliny lub mas plastycznych za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza lub projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu, papieru i łuków drutu. A potem – zmiana?

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

ms2
Ogrodowa 19
Łódź

więcej »

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj