logo akcji Godzina dla Ziemi WWF
fot. materiały prasowe

Bądź eko, zgaś światło!

W sobotę, 29 marca 2014 roku o godzinie 20.30 zgaś wszystkie światła w swoim domu. Przyłącz się do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Zrobią tak ludzie na całym świecie. Ci, którzy chcą pokazać, że kochają naszą planetę.
Magda Klimkowska
logo akcji Godzina dla Ziemi WWF
fot. materiały prasowe
Godzina dla Ziemi to znacznie więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku. Chodzi raczej o symboliczny gest, który pozwoli ludziom dbającym o naszą planetę poczuć wspólnotę. I siłę. Pomyśl – w czasie godziny dla Ziemi w ubiegłym roku zgasło np. oświetlenie wieży Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku i światła w domach w 7000 tysiącach miast na świecie. Wszędzie tam są ludzie, którzy chcą żyć na planecie dalej zielonej i są gotowi na zmiany w życiu, zmiany swoich nawyków dla dobra Ziemi. Warto być wśród nich. Z całą rodziną. Z dzieckiem. I nauczyć dziecko być ekopozytywnym.
Przeczytaj koniecznie: Fajnie być eko

Godzinę dla Ziemi lubią gwiazdy

Ekologiczna akcja WWF jest bardzo chętnie wspierana przez gwiazdy na całym świecie. Kiedy będziecie gasić światło - sobota, 29 marca, godz. 20.30 - pomyśl, że to samo w sowich domach zrobią np. Agnieszka Szulim, Kora, Kinga Rusin, Jarosław Kret, Martyna Wojciechowska, Reni Jusis, Tymon Tymański, Sebastian Karpiel-Bułecka, Michał Piróg. W tym roku Godzina dla Ziemi WWF ma też światowego ambasadora-superbohatera – został nim Spider Man!
Redakcja poleca: Ekologiczne produkty
Czy wiesz, co to znaczy, że żywność jest ekologiczna? Obejrzyj film i przekonaj się.

Zgaś światło, pobierz ekologiczny poradnik

Organizatorzy Godziny dla Ziemi WWF przygotowali dla wszystkich, dla których ważna jest przyszłość naszej planety, przewodnik ekologiczny w formie ciekawej aplikacji na telefon. Dzięki temu ekologiczne porady, będziesz mieć zawsze pod ręką. Możesz pokazać je dziecku i od najmłodszego uczyć wrażliwości i miłości do Ziemi. Prawda jest taka, że zasoby naturalne Ziemi nie są nieskończone i globalnie zużywamy ich dziś więcej, niż Ziemia jest w stanie odnowić. Wybierając jazdę rowerem (do przedszkola czy pracy), oszczędzając wodę czy kupując żywność wyprodukowaną lokalnie, robimy coś dobrego nie tylko dla nas, dla naszego zdrowia, ale też dla zdrowia naszej planety.
To ważne!
Aby ludzie WWF mogli dobrze policzyć, ile osób wzięło udział w akcji, ale też, aby dowiedzieć się gdzie obiecał wykąpać się Tymon Tymański, wejdźcie na stronę godzinadlaziemi.pl. I namawiajcie do tego znajomych, innych członków rodziny, przyjaciół.
I poczytajcie więcej o ekologii. Polecamy: Lekcja ekologii


Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy