GRY
 
 

„Gołąbki Europy"

2.07.2011r. o godz. 15:30 Teatr Groteska, Urząd Miasta Krakowa oraz Gazeta Wyborcza zapraszają do udziału w grze miejskiej „Gołąbki Europy" na powitanie polskiej prezydencji w UE.

wydarzenia
Na własne oczy zobaczycie, jak wiele Unii jest w Krakowie. Po tej grze miasto już nigdy nie będzie takie samo!

Fabułę gry napisało życie. Wiadomo, że każdy kraj UE ma w sobie coś z UE. Kraków ma wszystko. Właśnie dlatego, w poszukiwaniu spektakularnego symbolu swojego istnienia i dorobku, Unia zdecydowała o otwarciu w Krakowie MRUE – Muzeum Rozproszonego Unii Europejskiej. Z trasami zwiedzania oraz sklepem z pamiątkami, a jakże!

Oficjalne otwarcie i uroczyste przecięcie zaplanowano na sobotę 2 lipca, o godz. 21:00, na scenie koło PKiN w Warszawie (dawniej: wieży ratuszowej na Rynku), z udziałem mniej i bardziej oficjalnych delegacji krajów UE. Przybyły one do Krakowa nieco wcześniej w obawie przed tradycyjnym wybuchem wulkanu i wzięły udział w konferencji naukowej „Polityka równych szans kapitału ludzkiego w zrównoważonym rozwoju zintegrowanych struktur MRUE”. Niestety... Podczas 24-godzinnego panelu dyskusyjnego w kuluarach stwierdzono brak najważniejszego eksponatu MRUE: manuskryptu „Ody do radości”, bez której nie byłoby przecież Unii.
Ale nie byłoby „Ody...” bez Krakowa. To tu wszystko się zaczęło. Tu, na poplamiony sosem papier nutowy spadły pierwsze takty, zainspirowane radością artysty po spróbowaniu krakowskich gołąbków. Gołąbków z brukselki – specjalności tutejszej gospodyni Beethovena. Przepis na rewelacyjne gołąbki z brukselki znalazł się na rewersie rękopisu „Ody...”. Właśnie ze względu na ów przepis, manuskrypt gdzieś przepadł, choć podejrzewamy, że z Krakowa nie odleciał. Za wszelką cenę trzeba go odnaleźć przed otwarciem MRUE...
Zapraszamy Was do udziału w poszukiwaniach dowodu na historyczne miejsce Krakowa w UE. Od godz. 15.30 gracze wcielą się w rolę delegacji rządowych różnych krajów, przemieszczających się po MRUE swoimi limuzynami i nie zawsze chętnych do współpracy z innymi delegacjami (a przynajmniej nie za darmo). Każda delegacja rozegra swoją własną grę. Czeka was zajrzenie w każdy kąt Muzeum i zmierzenie się z bardzo unijnymi zadaniami, przy których szacowanie krzywizny banana to dziecinna zabawa. Do obiegu wpuścimy krakowskie euro i eurobilety MPK oraz wiele dziwnych acz przydatnych rekwizytów. Poszukiwania utrudniać będą liczne zdarzenia losowe.

Jeśli lubicie dobrą zabawę z przymrużeniem oka – zapraszamy!

Na zgłoszenia 3-4-osobowych drużyn czekamy do 30 czerwca włącznie
, na stronie internetowej  www.grymiejskie.krakow.pl. Pamiętajcie o podaniu numery telefonu komórkowego zespołu. Zwiedzanie MRUE rozpoczniemy 2 lipca o godz. 15:30 na pl. Wszystkich Świętych a zakończymy o godz. 21:00 na Rynku.

Delegacja, która jako pierwsza odnajdzie manuskrypt otrzyma zwrot kosztów przejazdu, czyli bony paliwowe o łącznej wartości 1200 zł (do podziału w równych częściach pomiędzy członków delegacji) i worek brukselki. Nagrodą za II miejsce będą bony na paliwo za 900 zł, a za III miejsce – bony za 600 zł. Przygotujemy też 10 wyróżnień 
i upominki dla wszystkich delegacji.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj