Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna
fot. screen/Instagram m_rozenek

Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna: „Chcemy żyć w zgodzie ze sobą”

Najbardziej znana para show-biznesu w Polsce nie ochrzci swojego potomka? Gosia i Radek wytłumaczyli swoją decyzję, co więcej - zdradzili, że chrztu... nigdy nie planowali!
Joanna  Biegaj
Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna
fot. screen/Instagram m_rozenek
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan są zgranym małżeństwem już od kilku lat, wychowują dwóch synów Małgosi z poprzedniego związku. Do pełni szczęścia brakowało im jedynie ich wspólnego potomka. Spełnili swoje marzenie i 10 czerwca na świat przyszedł mały Henryk.

Nie będzie chrztu?

Para zabrała ostatnio głos w sprawie chrztu Henia. Jakiś czas temu media obiegła już informacja o planowanej uroczystości, a nawet mogliśmy się dowiedzieć, że matką chrzestną i ojcem chrzestnym chłopczyka zostaną rodzice Małgosi. Okazuje się, że była to zwykła plotka, ponieważ młodzi rodzice nie planują chrztu Henryczka.
"Nigdy nie planowałam akurat chrztu. Jesteśmy pełni wątpliwości" - wyznała Małgosia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wczoraj był ważny dzień. Swoją premierę miała, chyba najważniejsza książka autorstwa mojego przyjaciela @wiktor.krajewski Książka intymna, wzruszająca, pełna miłości. To opowieść o niezwykłej miłości babci do wnuka i o pustce, którą po sobie, umierając zostawiła. Czytając „Chciałbym nigdy Cię nie poznać” wiele razy miałam łzy w oczach, wiele razy przypominałam sobie moją babcię. Wiele razy myślałam czy odpowiednio doceniam moich bliskich. To książka szczera i piękna. To książka do której się wraca i w której każde słowo ma znaczenie... @wiktor.krajewski jestem dumna i szczęśliwa, że jesteś moim przyjacielem i mam nadzieję, że zawsze ja i moja rodzina będziemy mogli wspierać Cię w ważnych chwilach. Wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć, wiedz, że Ty zawsze możesz liczyć na mnie ❤️ p.s. mówi się że „twoi przyjaciele świadczą o tobie” w jak wspaniałym świetle stawia mnie, nasza przyjaźń❤️ dziękuje ❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Redakcja poleca: Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]
Jak zrobić makijaż na uroczystości rodzinne wymagające specjalnej oprawy? Wizażystka pokazuje krok po kroku, jak się umalować szybko i pięknie, na chrzciny lub pierwszą komunię.

Niezgoda z kościołem

Para swoje stanowisko w tej sprawie uzasadniła sytuacją w Polsce. Kościół sprzeciwia się metodzie in vitro, dzięki której przyszedł na świat syn Małgosi i Radka, tak samo, jak jej dwoje starszych dzieci – Tadzio i Stasio.
 „Myślę, że kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką. Myślę, że te całe sytuacje pedofilskie też nie wpływają dobrze na wizerunek kościoła. Pewnie też to, że nie akceptują metody in-vitro, więc nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody” - powiedział Radek.

W zgodzie ze sobą

Dla Małgosi i Radka najważniejsze są wyznawane przez nich wartości i to, żeby żyć w zgodzie z nimi. Młodzi rodzice poprzez chrzest Henia pochwalaliby hipokryzję, czego chcą uniknąć. 
"Chcemy żyć w zgodzie ze sobą i bardzo trudno nam zaakceptować środowisko, które nie akceptuje naszych przyjaciół, metody, którą nasze dzieci zostały poczęte" - wyznała Gosia. 

Trudna decyzja

Dla osób wierzących taka decyzja nie jest prosta. Chrzest jest bardzo ważną chwilą w życiu maluszka, jak i samych rodziców. Jest to też tradycja, której sprzeciwienie się jest trudnym wyborem. Całą sytuację krótko podsumował Radek Majdan, mówiąc: „Jesteśmy osobami wierzącymi, więc to nie była łatwa decyzja”.

Źródło: jastrząbpost.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy