Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna
fot. screen/Instagram m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan nie ochrzci syna: „Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro"

Najbardziej znana para polskiego show-biznesu nie ochrzci swojego potomka? Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan wytłumaczyli swoją decyzję. Zdradzili, że chrztu tak naprawdę nigdy nie planowali!
Joanna  Biegaj
Gosia Rozenek i Radek Majdan nie ochrzczą syna
fot. screen/Instagram m_rozenek
Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze swoim mężem są zgraną parą już od kilku lat. Do pełni szczęścia brakowało im jedynie dziecka. Spełnili swoje marzenie i 10 czerwca 2020 roku na świat przyszedł mały Henryk. Zdradzili jednak, że nie zamierzają ochrzcić swojego dziecka. 

Nie będzie chrztu?

W ubiegłym roku media obiegła informacja o planowanym chrzcie Henryka. Plotkowano, że rodzicami chrzestnymi chłopczyka zostaną rodzice Małgorzaty Rozenek-Majdan. Okazuje się, że była to zwykła plotka, ponieważ młodzi rodzice nie planują chrztu swojego dziecka.

„Nigdy nie planowałam akurat chrztu. Jesteśmy pełni wątpliwości” – wyznała „Perfekcyjna Pani Domu”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wczoraj był ważny dzień. Swoją premierę miała, chyba najważniejsza książka autorstwa mojego przyjaciela @wiktor.krajewski Książka intymna, wzruszająca, pełna miłości. To opowieść o niezwykłej miłości babci do wnuka i o pustce, którą po sobie, umierając zostawiła. Czytając „Chciałbym nigdy Cię nie poznać” wiele razy miałam łzy w oczach, wiele razy przypominałam sobie moją babcię. Wiele razy myślałam czy odpowiednio doceniam moich bliskich. To książka szczera i piękna. To książka do której się wraca i w której każde słowo ma znaczenie... @wiktor.krajewski jestem dumna i szczęśliwa, że jesteś moim przyjacielem i mam nadzieję, że zawsze ja i moja rodzina będziemy mogli wspierać Cię w ważnych chwilach. Wiem, że zawsze mogę na Ciebie liczyć, wiedz, że Ty zawsze możesz liczyć na mnie ❤️ p.s. mówi się że „twoi przyjaciele świadczą o tobie” w jak wspaniałym świetle stawia mnie, nasza przyjaźń❤️ dziękuje ❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro

Para swoje stanowisko w tej sprawie uzasadniła sytuacją w Polsce. Kościół sprzeciwia się metodzie in vitro, dzięki której przyszedł na świat syn pary (tak samo jak jego bracia: Tadzio i Stasio, synowi Małgorzaty Rozenek-Majdan ze związku z Jackiem Rozenkiem).

 „Myślę, że Kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką. Myślę, że te całe sytuacje pedofilskie też nie wpływają dobrze na wizerunek Kościoła. Pewnie też to, że nie akceptują metody in vitro, więc nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody” – zadeklarował piłkarz.
 
„Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje” – dodał ostatnio tata Henryka. Radosław Majdan zaznaczył także, że jeżeli Henio w wieku 18 lat będzie chciał przyjąć sakrament chrztu – nie zabroni mu tego. 

Małgorzata Rozenek-Majdan na łamach „Vivy” otwarcie powiedziała, dlaczego nie ochrzci syna: „To wynika z prostej przyczyny. Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu trzech moich synów jest na świecie. Ciężko mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy. Mówię tu m.in. o niewspieraniu środowisk LGBT czy tuszowaniu pedofilii”.

W zgodzie ze sobą

Dla rodziców Henryka najważniejsze są wyznawane przez nich wartości i to, żeby żyć w zgodzie z nimi: „Chcemy żyć w zgodzie ze sobą i bardzo trudno nam zaakceptować środowisko, które nie akceptuje naszych przyjaciół, metody, którą nasze dzieci zostały poczęte” – wyznała mama Henryka.

Dla osób wierzących taka decyzja nie jest prosta. Chrzest jest bardzo ważną chwilą w życiu maluszka, jak i samych rodziców. Jest to też tradycja, której sprzeciwienie się jest trudnym wyborem. Całą sytuację krótko podsumował Radosław Majdan, mówiąc: „Jesteśmy osobami wierzącymi, więc to nie była łatwa decyzja”.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]
Jak zrobić makijaż na uroczystości rodzinne wymagające specjalnej oprawy? Wizażystka pokazuje krok po kroku, jak się umalować szybko i pięknie, na chrzciny lub pierwszą komunię.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy