gotowanie
fot. Fotolia

Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini

Chciałabyś przekonać dziecko, aby jadło zdrowo, ale ono na widok warzyw i owoców ucieka, gdzie pieprz rośnie? Masz sprzymierzeńca w tej nierównej walce. Pomoże ci… Rybka MiniMini.
gotowanie
fot. Fotolia
Przyjacielska, zawsze uśmiechnięta, urocza, ulubienica wszystkich dzieci, niekwestionowana królowa wśród bohaterek programów dla najmłodszych. O kim mowa? Oczywiście o Rybce MiniMini! Tym razem stoi przed nią bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie – Rybka MiniMini będzie zachęcać rodziców i dzieci, by jeść zdrowo, i uczyć, jak gotować wartościowe i pyszne posiłki. Ma już nawet na to swój sposób. Jaki?

Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini

To nazwa ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która rusza już w październiku. Jej celem jest podniesienie świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, a także zachęcenie najmłodszych do tego, by odżywiali się zdrowo. Na wszystkie pytania związane z dietą maluchów odpowie… Rybka MiniMini.

W ramach akcji „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstała strona dedykowana akcji www.gotujzdrowo.miniminiplus.pl, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami, oceniać receptury tam zamieszczone oraz znaleźć pyszne inspiracje na zdrowe dania. Marieta Marecka, znana z telewizji Kuchnia+ mama 3,5 rocznego Jasia i ambasadorka akcji, opracowała pełne witamin przepisy na proste  do przygotowania dania dla najmłodszych. Jej kulinarne propozycje znajdziesz na stronie akcji. W serwisie przeczytasz także ciekawostki, porady ekspertów i napisane przez dietetyków artykuły na temat prawidłowego żywienia dzieci.- Stacja MiniMini+ we współpracy z ekspertami ds. żywienia z Instytutu Żywności i Żywienia tworzy ważne narzędzie dla rodziców – platformę wymiany doświadczeń związanych z gotowaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele stron z przepisami, ale ten serwis skupia się na potrzebach maluchów i powstaje pod czujnym okiem dietetyków, co jest gwarancją, że znajdą się w nim naprawdę zdrowe przepisy – mówi Marieta Marecka, ambasadorka akcji Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini.

Podziel się przepisem

Na stronie gotujzdrowo.miniminiplus.pl można dodawać swoje wypróbowane przepisy w jednej z pięciu kategorii: śniadanie, coś na ząb, obiadek, podwieczorek i kolacja. Każdy przepis przed zamieszczeniem w serwisie będzie weryfikowany przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy dbają o to, aby polecane dania były wartościowe i nie zawierały zbyt dużej ilości cukrów lub składników niepożądanych w diecie dziecka. Na każdy przepis będzie można głosować – to wy, rodzice i dzieci, zdecydujecie, który z nich wygra w swojej kategorii. Rybka MiniMini będzie motywować maluchy do prowadzenie zdrowego trybu życia przez cały czas trwania akcji. Gwarantujemy, że w jej towarzystwie nawet szpinak smakuje wybornie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy