gra online, klocki

Układanie klocków. Gra online

Układanie klocków to zabawa, która się nie starzeje. Kolorowe geometryczne bryły, nie tylko sprawiają dzieciom wiele frajdy, lecz także pozytywnie wpływają na ich rozwój. Teraz układanie klocków jest możliwe również online!
Marta Kabulska
 
Zabawa klockami to gra dla dzieci, która  ma już kilkaset lat i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. 

Układanie klocków pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka. Wymyślanie własnych konstrukcji, ale także budowanie według określonych wytycznych uczy cierpliwości i koncentracji. Nic dziwnego, że rozwijająca zabawa, jaką jest układanie klocków, została przeniesiona do internetu. 

Zalety układania klocków

Układanie klocków to także świetna okazja do nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, myślenia logicznego i wprowadzania nowych pojęć. Dzięki klockom możesz nauczyć dziecko rozmiarów przedmiotów oraz relacji przestrzennych. To świetna rozrywka dla dzieci w praktycznie każdym wieku.  Zarówno tradycyjne układanie klocków, jak i układanie klocków online jest dopasowane do kategorii wiekowej dziecka. Jeśli twoje dziecko jest jeszcze małe, wybierz dla niego większy rozmiar klocków i niezbyt skomplikowane konstrukcje. To pozwoli mu oswoić się z grą i nie zniechęci go do przechodzenia w kolejne, trudniejsze etapy. Jeszcze jedną zaletą układania klocków online jest fakt, że nie trzeba ich sprzątać!

Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Jak układać klocki online?

Za pomocą kliknięcia możesz wybrać konkretny kształt i kolor klocka, a następnie rozpocząć budowę poprzez kliknięcie wybrane miejsce na planszy. Ogranicza cię tylko wyobraźnia. Udanej zabawy!
 

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy