GRY
 
 

Wesoła szkoła - gra planszowa do druku

Lubisz spędzać czas z dzieckiem? Zagrajcie w grę planszową "Wesoła szkoła".

Wesoła szkoła to gra planszowa dla dzieci i ich rodziców. W zabawie może wziąć udział od 2 do 4 osób. Aby zagrać, musisz wydrukować grę. Potrzebujesz również kostki i pionków. 

Zasady gry "Wesoła szkoła":
Wszyscy ruszają z pola "Start", rzucając po kolei kostką. Każda osoba przesuwa się o tyle pól , ile oczek wyrzuciła. Kolejka się powtarza się, dopóki jedno z was nie znajdzie się na polu z numerem 19. Ta osoba wygrywa.
2 - Czekasz na autobus, który podwiezie cię do szkoły. Opuszczasz jedną kolejkę.
3 - Kolega daje ci magiczne balony! Wznosisz się na pole 13 i trafiasz na przyjęcie pierwszaków.
4 - Przechodzisz przez pasy. Rzuć kostkę jeszcze raz. Jeśli wyrzucisz liczbę parzystą (2,4 lub 6), masz czerwone światło i czekasz na jedną kolejkę. Jeśli wyrzucisz liczbę nieparzystą (1,3 lub 5), masz zielone światło i trafiasz na pole 7. 
6 - Jesteś i zatrzymujesz się na chwilę, żeby wypić sok i zjeść kanapkę, którą zrobił ci tata. Opuszczasz jedną kolejkę.
14 i 15 - Spotykasz inne dzieci, biegniecie na plac zabaw. Zabawa tak cię wciąga, że zapominasz o czasie! Przenosisz się na pole 7.
16 - Wypożyczasz książkę z biblioteki i idziesz do parku poczytać ją. Przenosisz się na pole 17.


Kolorowanka pochodzi z najnowszego magazynu TVP abc.

Przeczytaj więcej o najlepszym magazynie edukacyjnym dla dzieci.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj