GRY
 
 

Groźne zabawki dla dzieci. Chrońmy nasze maluchy!

Najbardziej niebezpieczne rzeczy są najfajniejszymi zabawkami. Nie wierzysz? Dowody znajdziesz na minutowym filmie. Zobacz go!

Dziecko, które zastanawia się czy wybrać do zabawy płyn do mycia okien czy pluszaka. Groźne zabawki.

Niebezpieczna walka o uwagę dziecka

Pluszaki kontra płyny do mycia, klocki vs. tabletki do zmywarki – co wybierze twoje dziecko? Groźne dla zdrowia dziecka produkty chemiczne, które znajdują się w większości domów, są niestety bardzo atrakcyjne wizualnie dla maluchów. Co jakiś czas media donoszą o tragicznych skutkach pozostawienia środków chemicznych w miejscach łatwo dostępnych dla dzieci.

"Nie pozostawiaj dziecku wyboru" ("Don't  give kids a choice") to nowa kampania społeczna, którą promuje krótki filmik. Jest on zapisem z nietypowego eksperymentu przeprowadzonego przez holenderskich badaczy. Wynika z niego, że dzieci chętniej sięgają po kolorowe butelki środków czystości niż tradycyjne zabawki.
Bezpieczeństwo naszych dzieci, które nieświadome są zagrożenia leży w naszych rękach.
 
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj