GRY
 
 

Gruba czy w ciąży? Koniec z domysłami - film

Byłaś w ciąży i nikt nie ustąpił ci miejsca w autobusie? A może sama nie wstałaś, bo miałaś wątpliwości czy brzuch osoby obok jest ciążowym? Jest na to rozwiązanie!

Mężczyzna zastanawia się czy kobiety w autobusie są w ciąży czy nie.
fot. Jestem w drodze
Nie raz już pisaliśmy o tym trudnościach, z jakimi zmagają się przyszłe mamy w środkach komunikacji miejskiej, czy kolejkach pierwszeństwa (w sklepie, urzędzie, na poczcie czy u lekarza). Chcąc wierzyć w ludzką dobroć, ufamy, że nie wynika to ze złej ludzkiej woli, lecz z faktu, iż nie każdy potrafi rozpoznać czy kobieta spodziewa się dziecka. Szczególnie na początku, kiedy ciąża nie jest jeszcze widoczna. 

Fundacja "Jestem w drodze" zorganizowała akcję, która może zapobiec podobnym dylematom. Polega ona na stworzeniu bezpłatnych znaczków, dzięki którym "ciężarna będzie mogła w prosty i nienarzucający się sposób poinformować otoczenie o swoim stanie, jednocześnie samodzielnie inicjując pozytywną oraz życzliwą postawę otoczenia.".

Cel akcji to dyskretne, ale zarazem skuteczne uświadamianie otoczeniu, że kobieta wkrótce zostanie mamą.

Organizatorzy apelują: Uwolnijmy życzliwość Polaków! Pomóż innym rozpoznać, że spodziewasz się dziecka. Zawsze proś o pomoc innych i dziękuj za nią".

Fundacja nie pobiera za znaczki żadnych opłat! Zamów znaczek "Jestem w drodze".

Zobacz spot promujący kampanię "Jestem w drodze".
 
Redakcja poleca: Podróże w góry w ciąży - film
Istnieją pewne przeciwwskazania do podróży w ciąży w rejony wysokogórskie – poznaj je! Sprawdź, do jakiej wysokości i w którym trymestrze ciąży takie podróże są bezpieczne.
Doładuj
Przeładuj