Zaniedbany chłopiec porzucony przez matkę w Grudziądzu
fot. KMP w Grudziądzu/grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

2-letnie dziecko porzucone obok monopolowego. Gdzie była jego matka?!

Policja w Grudziądzu wciąż szuka matki porzuconego w niedzielę chłopca. Czy kobietę, która robi coś takiego, można nazwać matką?!
Hanna Szczesiak
Zaniedbany chłopiec porzucony przez matkę w Grudziądzu
fot. KMP w Grudziądzu/grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
W niedzielę późnym wieczorem, przy sklepie monopolowym w Grudziądzu znaleziono 2-letniego chłopca. Policja poszukuje matki chłopca.

Matka porzuciła 2-letnie dziecko?

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 lipca, ok. 22 przy sklepie monopolowym "Borys" w Grudziądzu. Klienci poinformowali ekspedientkę sklepu o chłopcu porzuconym w wózku przy wejściu do sklepu. Kobieta poinformowała policję. Dziecko nie mówiło, miało na ciele liczne zadrapania, wyglądało na zaniedbane.

Policja w Grudziądzu od razu rozpoczęła poszukiwania rodziny chłopca. W poniedziałek, 17 lipca, ustalono jego tożsamość – chłopca rozpoznały babcia i ciocia. Wciąż nie znaleziono jego matki. "W wyniku działań operacyjnych ustalono tożsamość dziecka" – powiedział st. sierż. Maciej Szarzyński, p.o. oficera prasowego grudziądzkiej policji, w rozmowie z dziennikarzami Polsat News. Informacje na temat chłopca potwierdził jeden z pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Za porzucenie dziecka matce chłopca grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Co musisz zabrać ze sobą do szpitala przed porodem? Lista do druku

Źródło: polsatnews.pl, KMP w Grudziądzu
Redakcja poleca: Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film
Niedawno w USA kelner odmówił podania wina kobiecie w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki: nawet lampka wina i szklanka piwa może zaszkodzić dziecku. Ale co robić, gdy widzimy, że kobieta w ciąży sięga po alkohol - mówi Jolanta Terlikowska z PARPA.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy