GRY
 
 

Lwówek Śląski (woj. dolnośląskie): przedszkolaki cudem uniknęły tragedii! [WIDEO]

Dzieci były ubrane w odblaskowe kamizelki, prawidłowo przechodziły przez jezdnię. Ale samochodem kierowała osoba, która w ogóle nie zwróciła na nie uwagi. Uratowały je centymetry. Uważajmy na drogach w Wielkanoc!

samochód prawie nie potrącił przedszkolaków
fot. Policja Lwówek Śląski/YouTube
Zielony wolksawagen golf przejechał z pełną prędkością. Gdyby nie to, że dzieci szły powolutku, doszłoby do tragedii.

Samochód nawet nie zwolnił

Lwówek Śląski to niewielka 10-tysięczna miejscowość w województwie dolnośląskim. Dzieci wraz z opiekunkami były na wycieczce. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak pod opieką dorosłych wchodzą na przejście dla pieszych. Wydaje się, że są doskonale widoczne z daleka. Jedna z przedszkolanek zatrzymuje się, by sprawdzić, czy do przejścia nie zbliżają się żadne samochody. Gdy maluchy znajdują się na 1/3 szerokości jezdni, tuż przed nimi przejeżdża volkswagen golf. Kierowca, wbrew przepisom ruchu drogowego, nie ustąpił miejsca pieszym na pasach, ale nawet nie zwolnił.- To była bardzo groźna sytuacja - mówi policja. O wszystkim natychmiast zostały poinformowane okoliczne patrole ruchu drogowego i prewencji. – Po chwili jeden z nich zgłosił dyżurnemu, że zatrzymał do kontroli pojazd widoczny na filmie – mówi asp. szt. Mateusz Królak z lwóweckiej policji. Jak się okazało, kierowcą była 68-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego.
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Apel do kierowców: uważajmy na przejściach dla pieszych

Kobieta potwierdziła kierowanie samochodem. Nie potrafiła jednak wyjaśnić swojego zachowania. Policjanci odebrali prawo jazdy 68-latce. Funkcjonariusze sporządzili też wniosek do sądu o ukaranie kobiety. "To była groźna sytuacja. Chwila nieuwagi i mogło dojść do potrącenia. Dlatego przy tej okazji apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych" - podkreśla policjant.

Z danych policyjnych wynika, że około 30 procent  ofiar wypadków to właśnie piesi, którzy są najliczniejszą grupą osób, ponoszącą śmierć na drogach.Ten apel ma szczególną moc zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznych przygotowań i wyjazdów rodzinnych na święta wielkanocne. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Wyjazd świąteczny to z pewnością duże przeżycie dla młodej rodziny. Bardzo łatwo w przedświątecznej bieganinie o czymś zapomnieć. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę 5 niezbędnych rzeczy, o których powinniście pamiętać podczas podróży. Wiele z nich z pewnością zwiększy bezpieczeństwo waszej podróży.

Źródło: planeta.fm, tvn24

Zobacz też:

 
 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławne mamy i ich dzieci