samochód prawie nie potrącił przedszkolaków
fot. Policja Lwówek Śląski/YouTube

Lwówek Śląski (woj. dolnośląskie): przedszkolaki cudem uniknęły tragedii! [WIDEO]

Dzieci były ubrane w odblaskowe kamizelki, prawidłowo przechodziły przez jezdnię. Ale samochodem kierowała osoba, która w ogóle nie zwróciła na nie uwagi. Uratowały je centymetry. Uważajmy na drogach w Wielkanoc!
Agnieszka Majchrzak
samochód prawie nie potrącił przedszkolaków
fot. Policja Lwówek Śląski/YouTube
Zielony wolksawagen golf przejechał z pełną prędkością. Gdyby nie to, że dzieci szły powolutku, doszłoby do tragedii.

Samochód nawet nie zwolnił

Lwówek Śląski to niewielka 10-tysięczna miejscowość w województwie dolnośląskim. Dzieci wraz z opiekunkami były na wycieczce. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak pod opieką dorosłych wchodzą na przejście dla pieszych. Wydaje się, że są doskonale widoczne z daleka. Jedna z przedszkolanek zatrzymuje się, by sprawdzić, czy do przejścia nie zbliżają się żadne samochody. Gdy maluchy znajdują się na 1/3 szerokości jezdni, tuż przed nimi przejeżdża volkswagen golf. Kierowca, wbrew przepisom ruchu drogowego, nie ustąpił miejsca pieszym na pasach, ale nawet nie zwolnił.- To była bardzo groźna sytuacja - mówi policja. O wszystkim natychmiast zostały poinformowane okoliczne patrole ruchu drogowego i prewencji. – Po chwili jeden z nich zgłosił dyżurnemu, że zatrzymał do kontroli pojazd widoczny na filmie – mówi asp. szt. Mateusz Królak z lwóweckiej policji. Jak się okazało, kierowcą była 68-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Apel do kierowców: uważajmy na przejściach dla pieszych

Kobieta potwierdziła kierowanie samochodem. Nie potrafiła jednak wyjaśnić swojego zachowania. Policjanci odebrali prawo jazdy 68-latce. Funkcjonariusze sporządzili też wniosek do sądu o ukaranie kobiety. "To była groźna sytuacja. Chwila nieuwagi i mogło dojść do potrącenia. Dlatego przy tej okazji apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych" - podkreśla policjant.

Z danych policyjnych wynika, że około 30 procent  ofiar wypadków to właśnie piesi, którzy są najliczniejszą grupą osób, ponoszącą śmierć na drogach.Ten apel ma szczególną moc zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznych przygotowań i wyjazdów rodzinnych na święta wielkanocne. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Wyjazd świąteczny to z pewnością duże przeżycie dla młodej rodziny. Bardzo łatwo w przedświątecznej bieganinie o czymś zapomnieć. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę 5 niezbędnych rzeczy, o których powinniście pamiętać podczas podróży. Wiele z nich z pewnością zwiększy bezpieczeństwo waszej podróży.

Źródło: planeta.fm, tvn24

Zobacz też:

 
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy