Mama przy komputerze z dzieckiem na rękach
fot. Fotolia

5 najlepszych quizów o zdrowiu

Jaki lek podać dziecku, kiedy ma gorączkę? W jakim owocu jest najwięcej witaminy C? To przykładowe pytania, które znajdziesz w naszych quizach poświęconych zdrowiu dzieci. Sprawdź, czy rozwiązałaś już wszystkie!
Hanna Szczesiak
Mama przy komputerze z dzieckiem na rękach
fot. Fotolia

Dla każdego rodzica najważniejsze jest zdrowie dziecka. Są jednak sytuacje, w których rodzice nie wiedzą, jak się zachować albo wyrządzają krzywdę maluchowi, nie zdając sobie z tego sprawy. Nasze quizy sprawdzają wiedzę na temat zdrowia i chorób dziecięcych. Wybrałyśmy pięć najlepszych, żebyś mogła zweryfikować swoją wiedzę i nadrobić braki – jesteśmy pewne, że nie będzie ich dużo!


  1. Leki zakazane dla dzieci to obowiązkowy quiz dla rodziców. Aspiryna, Etopiryna, Apap – czy te leki można podawać dzieciom? Co zrobić, jeśli maluch zachoruje, a w domu jest tylko syrop dla dorosłych? To podstawowa wiedza, dzięki której szybciej pomożesz swojemu dziecku, jeśli zachoruje. Rozwiąż quiz!

  2. Witamina C wzmacnia odporność, to oczywiste. Ale czy wiesz, w jakim owocu znajduje się jej najwięcej? Czy witaminy można przedawkować? Gdzie znajdziemy witaminę D? Sprawdź, co wiesz o witaminach i minerałach.

  3. Grypa czy przeziębienie? Ten quiz przyda się szczególnie teraz, kiedy wirusy i zarazki fruwają w powietrzu. Ból głowy, katar i kichanie – to objawy przeziębienia czy grypy? Do tego uporczywy kaszel, który wywołuje wymioty... Sprawdź, czy potrafisz odróżnić grypę od przeziębienia.

  4. Czy ADHD w ogóle istnieje? A może to tylko rozpieszczone dzieci, wychowywane bezstresowo? Sprawdź, czy wiesz, czym jest ADHD! Przekonaj się, co wiesz o związku ADHD z paleniem papierosów, kiedy mogą wystąpić pierwsze objawy i czy różnią się u chłopców i dziewczynek.

  5. Szczepić czy nie szczepić? Oto jest pytanie! Czy znasz prawdę o szczepieniach? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy wiesz, czym są szczepionki skojarzone, dlaczego szczepienia trzeba powtarzać i czy szczepienia są bezpieczne?

Jesteśmy ciekawe waszych wyników – podzielcie się nimi w komentarzach! Jeśli już wiesz, że jesteś prawdziwym ekspertem i świat dziecięcych chorób nie ma przed tobą tajemnic, rozwiąż nasze inne quizy.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy