gryzaki do zadań specjalnych na ząbkowanie i smakowanie
fot. Materiały prasowe Allegro

Gryzaki do zadań specjalnych (Ząbkowanie to pikuś!)

Są gryzaki dla maluchów, które mają specjalne dodatkowe funkcje. Pozwolą wam nie tylko łatwiej przetrwać okres ząbkowania, ale także pomogą w rozszerzaniu diety czy zapobieganiu infekcjom i wypadkom. Co to za nietypowe gryzaczki?
Weronika Zagojska
gryzaki do zadań specjalnych na ząbkowanie i smakowanie
fot. Materiały prasowe Allegro
Które gryzaki dla maluszków warto wybierać? Przede wszystkim te, które są wykonane z naturalnych, nietoksycznych materiałów. Poza tym ich konstrukcja musi, być na tyle trwała i bezpieczna, by dziecko nie połknęło i nie zadławiło się żadnym maleńkim elementem. Ważne także, by łatwo je można było wyczyścić.

Gryzaki do podawania pokarmu

Oprócz tradycyjnych gryzaków drewnianych, plastikowych czy z innych tworzyw, są także gryzaki, które jednocześnie mają nakładki, do której można włożyć... jedzenie dla dziecka. Mają specjalne dziurkowania, dzięki którym maluch się nie zakrztusi, a może spokojnie, np. ssać sobie chłodne lub mrożone owoce i warzywa, które przynoszą ulgę rozpulchnionym dziąsełkom. To przy okazji bezpieczne i samodzielne poznawanie nowych smaków!
 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Gryzaki chłodząco-kojące

Gryzak zwykle służy nie tylko do uśmierzania bólu i dyskomfortu związanego z wyrastającymi zębami, ale też przyspiesza wyrzynanie się ząbków. Są to też pierwsze zabawki dla dziecka, dzięki którym maluch się czegoś uczy. Ćwiczy przecież chwytanie i celowanie do buzi, które są bardzo ważne dla rozwoju. Pobudzają mięśnie warg, języka i policzków, a to bardzo pomocne w późniejszej nauce mówienia.
 
Oprócz gryzaków do podawania pokarmów warto też zwrócić uwagę na gryzaczki chłodzące, zwłaszcza takie modele, które zostały zaprojektowane przez stomatologów dziecięcych. One docierają i do przednich, i do tylnych ząbków dziecka. Można je chłodzić w lodówce. A jak już nadają się do mycia w zmywarce to są wręcz idealne do gryzienia przez maluchy.

Gryzaki silikonowe

Poza tym gryzak to coś bezpiecznego, co maluch wkłada do buziaka. Jak wiadomo niemowlęta biorą do buzi wszystko, co im się tylko nawinie. Jak masz kilka bezpiecznych gryzaków, to trochę przynajmniej ograniczasz ryzyko infekcji lub wypadku, jeśli to będzie np. coś zbyt ostrego.

Pamiętaj, że gryzak to jest rzecz maluszka, której nie daje się innemu dziecku. Właśnie ze względu na ryzyko zarażenia się. Gdy tylko widać, że jest już zużyty, należy natychmiast wymienić na nowy. Gryzaczki silikonowe mają tę zaletę, że bardzo łatwo je umyć, a jednocześnie nie chłoną bakterii. Są też takie, które przygotowują malucha do samodzielnego mycia zębów! To bardzo praktyczne rozwiązanie. Są łagodne i bezpieczne dla dziąseł, a jednocześnie trochę czyszczą i przyzwyczajają dziecko do tego ważnego codziennego zabiegu higienicznego. I zwykle są w bardzo przystępnych cenach!
  [content:1_4248,1_4247,0_23424,8_1394:ECVideo]
Czy twój maluch lubi gryzaki?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy