GRY
 
 

"Magiczny" produkt za 3 zł, który przyspiesza dochodzenie do siebie po cesarce

Dla wielu kobiet połóg po cesarce trwa dłużej i jest bardziej dokuczliwy niż połóg po porodzie naturalnym. Jak pozbyć się jednej z przypadłości? Sprawdź!

Kobieta w trakcie cesarskiego cięcia
fot. Fotolia
U jednej na pięć kobiet dochodzi do spowolnienia pracy jelit po cesarskim cięciu. Naukowcy z Thomas Jefferson University Hospital w Filadelfii odkryli, że produktem, który usprawnia pracę jelit i przyspiesza dochodzenie do siebie po cesarce, jest... guma do żucia!

Guma do żucia po cesarce

Badanie przeprowadzone na grupie liczącej 3041 kobiet potwierdziło, że żucie gumy trzy razy dziennie po 30 minut, dzień po operacji, pomaga udrożnić jelita i pozbyć się nagromadzonych gazów. Czas powrotu do prawidłowej pracy układu pokarmowego skraca się o ponad 6 godzin – z 29,5 godzin u kobiet, które nie żuły gumy do 23 godzin u tych, które żuły.

Żucie gumy oszukuje nasz organizm. Do mózgu wysyłany jest sygnał dostarczania pokarmu, dzięki czemu jelita szybciej wracają do prawidłowej pracy, a ból brzucha, mdłości i wzdęcia znikają.

Jeśli czeka was cesarskie cięcie, zapakujcie do torby opakowanie gumy do żucia – być może będziecie jej potrzebować!

Zobacz także: Torby porodowe z całego świata – co w nich znajdziesz?

Źródło: essentialbaby.com.au
Redakcja poleca: Kiedy można powrócić do seksu po porodzie? - film
Czy możemy już się kochać? Kobieta po urodzeniu dziecka potrzebuje trochę czasu, by znów współżyć. Trochę to znaczy ile? Sprawdź, kiedy najlepiej rozpocząć seks po porodzie.

Ocena (2 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami