Gumka recepturka
fot. Twitter

Na rączce dziecka pojawiła się nietypowa opuchlizna. Diagnoza zszokowała nawet lekarzy!

Choć sytuacja miała miejsce w Chinach, warto przeczytać ku przestrodze, bo podobnie bawią się nasze dzieci. Lekarze początkowo byli przekonani, że to alergia.
Dominika Bielas
Gumka recepturka
fot. Twitter
Na pewno kojarzysz kolorowe gumki recepturki, jeśli twoje dziecko jeszcze nie jest na tym etapie, to najpewniej widziałaś kolorowe bransoletki u innych dzieci. Można kupić nawet całe zestawy kolorowych gumek i pleść z nich fantastycznie wyglądającą biżuterię. Niestety taka niewinna zabawa może zakończyć się tragicznie. Przekonali się o tym rodzice 4-letniej Chinki. Gdy na ręku córki pojawiła się nietypowa opuchlizna - obręcz zabrali dziecko do lekarza. Początkowo specjaliści byli przekonani, że to alergii. Po szczegółowych badaniach doszli jednak do wniosku, że pod opuchlizną znajduje się ciało obce. Była to gumka recepturka, którą mała Le Le od dawna nosiła zawsze w tym samym miejscu przedramienia. Ostatecznie gumkę trzeba było usunąć podczas zabiegu. Zdjęcia rączki zostały zamieszczone w sieci ku przestrodze.

Zaniedbanie?

Można pomyśleć: jak rodzice mogli nie zauważyć wrastającej gumki? Jednak z drugiej strony my rodzice wiemy, że dzieci w tym wieku potrafią być naprawdę uparte. Chcą np. ciągle chodzić w jednej koszulce lub właśnie nosić coś na rączce. W Chinach bardzo modne jest noszenie czerwonej opaski na przedramieniu na szczęście. Okazuje się, że taką gumkę łatwo przeoczyć, szczególnie jeśli dziecko ma pulchne ramiona, a gumka cielisty kolor. Choć to skrajny przypadek to każdy z nas powinien sobie wziąć te historię do serca. Uciskająca gumka może wywołać reakcje alergiczną, a nawet ograniczyć krążenie w rączce, dlatego nie pozwalaj dziecku na taką zabawę. Zdecydowanie lepsze będą bransoletki przeznaczone dla dzieci lub szerokie gumowe opaski, ale dziecko nie może ich nosić non-stop. Sprawa się tyczy nie tylko upartych kilkulatków, ale i dorosłych. Niektórzy przesądni rodzice zakładają noworodkom czerwone rzemyczki lub sznureczki. Pamiętaj jednak, że tak niewinna rzecz może być przyczyną poważnych problemów.

A Wy pozwalacie swoim małym dzieciom nosić ozdobne opaski i gumeczki na rączkach? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: metro.uk

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film
Jaką kupić pierwszą grę planszową? Jak wybrać odpowiednią grę dla całej rodziny? Poznajcie najciekawsze gry dla dzieci, a wśród nich taka, która pachnie ogniem!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy