Gwiazdy komentują aferę ze szpitalem w Oleśnicy
fot. Instagram

Gwiazdy komentują aferę ze szpitalem w Oleśnicy. Będą przeprosiny?

Dyskusja o oburzającym poście lekarki ze szpitala w Oleśnicy nabiera tempa: w sprawę włączyły się znane aktorki i celebrytki, i to z dobrym skutkiem. Afera dotarła do Rzecznika Praw Pacjenta, który podjął zdecydowane kroki.
Magdalena Drab
Gwiazdy komentują aferę ze szpitalem w Oleśnicy
fot. Instagram
Szpital w Oleśnicy w dość niejasny sposób wytłumaczył zachowanie lekarki, która wytykała ciężarnym ich wagę i sugerowała zamykanie lodówek. Pacjentki nie doczekały się przeprosin! Dzięki szybkiej reakcji internautów i celebrytów sprawa będzie miała jednak ciąg dalszy.

Szpital w Oleśnicy nie przeprosił ciężarnych. Gwiazdy reagują!

Internet zareagował błyskawicznie: po publikacji skandalicznego wpisu na temat tycia oraz nadwagi w ciąży komentujący nie zostawili suchej nitki ani na autorce postu, ani na Szpitalu Powiatowym w Oleśnicy, który w oficjalnym stanowisku nie przeprosił kobiet. Skrytykowano sposób, w jaki środowisko medyczne komunikuje się z pacjentami, oraz całkowity brak empatii, która powinna być przecież domeną medyków. Sprawę skomentowały także gwiazdy, m.in. Magda Mołek, Joanna Koroniewska i Zofia Zborowska.

Aktorka Zofia Zborowska przypomniała, jak czuje się kobieta w zaawansowanej ciąży: „+15kg, rozstępy, duszności, mętlik w głowie, absolutny brak mózgu, cellulit nawet na piętach, trądzik na lewym policzku i mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać”. To nie jest czas na walkę z obraźliwymi przytykami niekompetentnych lekarzy!
 

Magda Mołek z kolei zwróciła uwagę na fakt, iż walka z krzywdzącymi opiniami i hejtem trwa od wielu lat, a o właściwe traktowanie ciężarnych zabiega m.in. Fundacja „Rodzić Po Ludzku”. Dziennikarka skierowała swoje słowa bezpośrednio do autorki wpisu:

„Fundacja Rodzić po Ludzku ćwierć wieku WALCZY o to, by polskie kobiety chronić przed takimi opiniami, działaniami i hejtem! Może się Pani przyłączy? Może zrozumie, jak szkodliwe, nieodwracalnie szkodliwe jest to, o czym Pani pisze? Naprawdę świat poszedł do przodu przez ostatnie lata! Życzę rodzącym Kobietom w Oleśnicy, by wiedza, mądrość i czułość dotarła do Was”.

Joanna Koroniewska wprost napisała, że odpowiedzialni za post powinni przeprosić kobiety i osoby z nadwagą. „Każdy ma prawo do błędów, ale trzeba nauczyć się do nich przyznawać. I przeprosić. (...) Pycha zawsze kroczy przed upadkiem”.

Wszystkie te działanie przyniosły skutek, bo zawiadomiony o sprawie Rzecznik Praw Pacjenta wezwał szpital do natychmiastowego przeproszenia urażonych kobiet oraz do przeprowadzenia rozmowy dyscyplinującej z lekarką Gizelą Jagielską, autorką postu.

rzecznik praw pacjenta
Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy