zawadzka dzieci uchodzców
fot. Instagram

Gwiazdy pytają: co się stało z dziećmi uchodźców z polskiej granicy?

Gdzie są dzieci uchodźców? Coraz więcej celebrytów i osób publicznych domaga się odpowiedzi na pytanie o los malutkich dzieci, które odesłano do lasu z polsko-białoruskiej granicy. Zdjęcia zziębniętych i przestraszonych maluchów nie pozwalają spokojnie spać!
Magdalena Drab
zawadzka dzieci uchodzców
fot. Instagram
Dzieci uchodźców, którzy nie dostali pozwolenia na staranie się o azyl w Polsce, zostały wraz z rodzicami wypchnięte poza polską granicę. Trafiły z powrotem do lasu, gdzie zostały pozostawione same sobie, bez jedzenia, leków i ciepłych ubrań. Co się teraz z nimi stanie? Kto im pomoże? Losem maluchów przejmuje się coraz więcej osób publicznych. Nie wolno o nich zapomnieć!

Gdzie są dzieci uchodźców – pytają gwiazdy

Kolejni celebryci i osoby publiczne zwracają uwagę na sposób, w jaki traktuje się małe dzieci czekające na pomoc przy granicach Polski. Gwiazdy żądają, by państwo przestrzegało prawa i pozwoliło uchodźcom legalnie starać się o azyl w naszym kraju, żeby zaopiekowało się bezbronnymi ludźmi, a zwłaszcza kilkulatkami.

Po tym, jak w poniedziałek po sieci zaczęły krążyć zdjęcia wystraszonych dzieci – irackich migrantów, które zostały przepędzone do lasu w okolicach Michałowa, kolejne gwiazdy dołączają do apelu o pomoc i empatię.

„To są takie same dzieci jak nasze dzieci, nasze wnuki. Chcą się śmiać, bawić, uczyć. Potrzebują bezpieczeństwa, ciepłego łóżka i jedzenia. Potrzebują opieki!” – napisała zdruzgotana Dorota Zawadzka.


Celebrytów oburza też dwulicowość niektórych polityków, którzy z olbrzymim zapałem bronią życia od poczęcia, a skazują na śmierć dzieci migrantów. Zofia Zborowska skomentowała tę sytuację za pomocą wymownych memów i słów satyryka AndrzejRysuje: „Polska chroni życie od poczęcia, aż do w lesie zamarznięcia”.​Z kolei poruszona losem małych migrantów Ola Żebrowska udostępniła na swoim profilu na Instagramie informację o planowanym na piątek proteście w Warszawie – „Rodzice dla rodziców. Nie dla push-backów na granicy”.


Gwiazdy apelują jednocześnie o wpłacanie pieniędzy na zbiórki oraz pomoc fundacjom, które próbują ratować uchodźców na granicach. Paulina Młynarska w poruszających słowach skomentowała sytuację migrantów i ich dzieci, podała też kontakt do Fundacji Ocalenie.

„Dali jej misia maskotkę i wywieźli do lasu wśród innych dzieci i dorosłych, którym zgodnie z prawem należy się możliwość złożenia wniosku o azyl. Myślą, że takie postępowanie zatrzyma ludzi uciekających przed wojną, terroryzmem, torturami, wegetacją. Okrucieństwo, głupota, krótkowzroczność. Gęby pełne 'godności życia ludzkiego' i krew na rękach”.


Zobacz też:
Redakcja poleca: Co myślisz o tym, aby dzieci uchodźców nie uczyły się w polskich szkołach? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, co myślą o pomyśle, aby dzieci uchodźców nie mogły się uczyć w polskich szkołach. Sonda pokazuje, na ile jesteśmy tolerancyjnym narodem!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy