Kolorowanki Halloween
fot. Adobe Stock

Halloween – kolorowanki dla dzieci

Halloweenowe kolorowanki do wydruku to doskonała propozycja na wspólną zabawę z dzieckiem. Przygotowaliśmy specjalne rysunki na Halloween do wydrukowania - wystarczy, że pobierzesz obrazek dyni, ducha lub czarownicy i wspaniała zabawa gotowa!
Sylwia Niemczyk
Kolorowanki Halloween
fot. Adobe Stock

Kolorowanki na Halloween to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Nawet jeśli nie będziecie przebierać się z okazji tego święta w upiorne kostiumy, ani drążyć dyni, twój maluch na pewno miło spędzi czas, kolorując czarownicę, dynię, duszka lub kapelusz wiedźmy. Straszne kolorowanki na Halloween z pewnością spodobają się każdemu dziecku!

Spis treści

 1. Kolorowanki na Halloween to nie strata czasu
 2. Kolorowanki na Halloween - Baba Jaga
 3. Halloweenowe dynie do kolorowania
 4. Upiorny zamek do kolorowania
 5. Wiedźma i napis Halloween do kolorowania
 6. Dynia na Halloween - kolorowanka
 7. Duszek do kolorowania
 8. Wampir - kolorowanka na Halloween
 9. Kapelusz wiedźmy do kolorowania
 10. Kolorowanki na Halloween - duchy
 11. Kolorowanki na Halloween - nietoperz
 12. Kolorowanie, czyli lekcja fantazji

Kolorowanki na Halloween to nie strata czasu

Z kolorowania obrazków płyną różne korzyści dla dziecka. Maluch nie tylko ćwiczy sprawność ręki, co bardzo przydaje w szkole, ale też w trakcie codziennych czynności, np. zapinania guzików. Ćwiczy również:

 • dokładność, kiedy stara się zamalować obrazek tak, by spod spodu nie wystawała biała kartka
 • cierpliwość,
 • skupianie uwagi
 • konsekwencję w działaniu - kolorując dzieło od początku do końca.

Zalet jest wiele, więc warto zachęcać dziecko do kolorowania! Kliknij na wybrany wzór kolorowanki na Halloween, a następnie wydrukuj szablon.

Kolorowanki na Halloween - Baba Jaga 

Baba Jaga, choć kojarzy się z okrutną wiedźmą, która więziła Jasia i Małgosię - po pokolorowaniu może okazać się całkiem miła! Spójrzcie tylko na jej uśmiech! Sukienka, miotła i kapelusz wcale nie muszą być w ponurych kolorach, mogą być różowe, niebieskie i zielone, a  z pewnością obrazek będzie wyglądał przepięknie! 
 
Kolorowanki na Halloween: wiedźma

Halloweenowe dynie do kolorowania

Dynia to najbardziej popularny symbol Halloween. Choć zwykle przedstawia się ją dość mrocznie, w wersji dla maluchów wcale nie musi taka być. Tu dynia na Halloween z uśmiechem. Halloween na wesoło? Czemu nie!
 
kolorowanki na halloween dynie
Redakcja poleca: Zrób z nami słodkie kosteczki na Halloween
Zobacz, jak w kilka minut zrobić z dziećmi pyszne i efektowne słodkości na Halloween.

Upiorny zamek do kolorowania

Upiorne zamczysko może wyglądać nawet uroczo, jeśli dziecko pokoloruje je zgodnie ze swoją fantazją. Pozwól mu na to. Różowe nietoperze będą wyglądały pięknie! Ciesz się tym, że dziecko nie myśli tak stereotypowo, jak dorośli. 

kolorowanki na halloween zamek

Wiedźma i napis Halloween do kolorowania

Wiedźma to obok halloweenowej dyni „znak firmowy” Halloween. Tu w wersji na miotle, lecąca wprost w chmury. Po pokolorowaniu może wyglądać naprawdę niesamowicie!

kolorowanki halloween wiedźma i napis
 

Dynia na Halloween - kolorowanka

Złowrogo patrząca dynia tego dnia zdobi wiele mieszkań, również w Polsce. A jak zostanie ozdobiona ona sama przez twoją pociechę? Może wcale nie na pomarańczowo? Przekonaj się!

kolorowanki halloween

Duszek do kolorowania

To wcale nie taki przyjazny duszek, jak z dziecięcych kreskówek. Jego mina jasno sugeruje, że to duch wprost z upiornego przyjęcia z okazji Halloween, wrrrr. 

kolorowanki halloween duszek
 

Wampir - kolorowanka na Halloween

Dla odważnych do pokolorowania wampir i jego urocze mieszkanko - trumna. Myślisz, że twoje dziecko chętnie pokoloruje taką kartkę, czy raczej się jej przestraszy? No cóż, strach jest nieodłącznym uczuciem towarzyszącym Halloween... kolorowanki halloween trumna

Kapelusz wiedźmy do kolorowania

Oho, czarownica chyba zgubiła swoje kapelusze! Jeśli przejmie je twój maluch, będzie mógł je pomalować zupełnie dowolnie, wtedy już nigdy zła wiedźma ich nie znajdzie.

kolorowanki halloween kapelusz wiedźmy

Kolorowanki na Halloween - duchy

Te duchy wyglądają całkiem przyjaźnie, z pewnością kolorowe będą jeszcze piękniejsze! 

kolorowanki na Halloween duchy

Kolorowanki na Halloween - nietoperz

Nietoperze zazwyczaj straszą, ten jednak wygląda bardzo przyjaźnie, prezentując swój uroczy uśmiech! 

kolorowanki na halloween nietoperz

Kolorowanie, czyli lekcja fantazji

Przygotowane przez nas kolorowanki na Halloween nie mają gotowych wzorów kolorystycznych do naśladowania. Pozwól dziecku wybrać, w jakim kolorze będzie jego dynia (wcale nie musi być pomarańczowa) czy duszek (może maluch wyobraża go sobie na czerwono?). Nic w tym złego, że kolory obrazków będą cię zadziwiać. Kolorowanie pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię i eksperymentować z barwami, obserwować, jak ze sobą współgrają lub wręcz przeciwnie – konkurują czy nawet  się „gryzą”. Dając dziecku swobodę podczas zabaw plastycznych, nic mu nie narzucając, sprawisz, że nie będzie bało się swoich pomysłów. Tak wychowuje się prawdziwego twórcę (w przeciwieństwie do odtwórcy). Pozwól mu więc na całkowitą dowolność w kwestii malowanek halloweenowych. 

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy