Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry, atopia, azs
fot. materiały prasowe

Halo! ATOPIA – konferencja

Już 26 września 2012 pierwsza, otwarta konferencja projektu Halo! ATOPIA.
Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry, atopia, azs
fot. materiały prasowe
W najbliższą środę 26 września 2012 odbędzie się w Warszawie pierwsza, otwarta konferencja dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na Atopowe Zapalenie Skóry. Temat konferencji: „AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej”.

Jeśli Twoje dziecko choruje na Atopowe Zapalenie Skóry, alergię bądź atopię, masz wiele pytań, wątpliwości i nie wiesz gdzie się zwrócić o pomoc – ta konferencja jest dla Ciebie.

„AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej” – Warszawa, 26 września 2012, godz. 10:00

W środę, 26 września 2012 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Nowy Świat 6/12 odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji, będących częścią projektu Halo! ATOPIA. Dermatolodzy, alergolodzy oraz inni specjaliści wspólnie i przystępnym językiem opowiedzą o AZS. Na konferencję zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci chorych na AZS, chorych na AZS, lekarzy, pedagogów – wszystkich zainteresowanych i mających styczność z dziećmi chorymi na Atopowe Zapalenie Skóry.

Aby wziąć udział w konferencji z ekspertami, już teraz wejdź na stronę www.haloatopia.pl. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Harmonogram konferencji, 26 września 2012, godz. 10:00–14:00

„AZS z perspektywy dermatologiczno-alergologicznej”
 • 10:00-10:10 Krótki film o AZS.
 • 10:10–10:20 Przywitanie: dr n. med Edyta Biernat-Kałuża – reumatolog, Członek Rady Fundacji Alabaster. Monika Wyrzykowska – Prezes Zarządu Fundacji Alabaster.
 • 10:20-10:40 AZS u dzieci - aktualne podejście do leczenia miejscowego. Lek. med. Lidia Ruszkowska – dermatolog.
 • 10:40-11:00 Losy dziecka z AZS w wieku dorosłym. Prof. dr hab. Joanna Narbutt, dermatolog.
 • 11:00-11:20 AZS u dzieci – diagnostyka, postępowanie, leczenie. Dr n. med. Anna Wójtowicz, alergolog.
 • 11:20-11:40 Przerwa.
 • 11:40-12:20 Pytania do ekspertów. Lekarze i specjaliści odpowiedzą na pytania przygotowane przez rodziców podczas spotkania w dniu 28.07.2012 oraz pytania nadesłane przez Internet, stronę www projektu.
Na pytania odpowiadają:
 1. Dr n. med. Alicja Karney – pediatra.
 2. Lek. med. Jolanta Wacławek – pediatra.
 3. Katarzyna Wyrzykowska – psycholog.
 4. Joanna Żółkowska – dietetyk.
 • 12:20-13:00 Dyskusja.
 • 13:00-14:00 Rozmowy w kuluarach z ekspertami i uczestnikami.
 • 13:00-13.30 Czat z Internautami. Lek. med. Lidia Ruszkowska - dermatolog

Halo!ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry

Projekt Halo! ATOPIA powstał aby pomóc rodzicom i opiekunom dzieci chorych na AZS oraz samym chorym. Fundacja Alabaster realizując ten projekt pragnie poszerzyć wiedzę rodziców i samych chorych, ale także lekarzy, a przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa oraz decydentów na tę chorobę. Projekt Halo! ATOPIA ma zainicjować debatę dotyczącą atopowego zapalenia skóry u dzieci, zwrócić uwagę na problem obniżonej jakości życia chorych i ich rodzin z powodu AZS.

Zrozumienie i poznanie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami oraz skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin.

Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).
Redakcja poleca: Co to jest AZS i jakie są objawy tej choroby? – Film
Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, to najczęstsza choroba skóry, jaka przytrafia się dzieciom. Jak można ją rozpoznać? Objawy AZS wylicza dermatolog – obejrzyj nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy