Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry
fot. materiały prasowe

Halo! ATOPIA – lepsze życie z atopowym zapaleniem skóry

28 lipca 2012 r. rusza edukacyjny projekt społeczny dla rodziców dzieci z AZS.
Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry
fot. materiały prasowe
Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 14 lat, Atopowe Zapalenie Skóry, alergie bądź atopię, ta akcja jest dla Ciebie! W ramach projektu „Halo! ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry” już w najbliższą sobotę 28 lipca 2012 w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie projektowe. Udział we wszystkich spotkaniach z ekspertami i lekarzami jest bezpłatny.

Halo!ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry

Organizatorem akcji jest Fundacja Alabaster działająca w całej Polsce na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami alergii. Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Partnerem projektowym jest Instytut Matki i Dziecka.

Halo! ATOPIA podczas 7 spotkań chce zainicjować debatę dotyczącą atopowego zapalenia skóry u dzieci, a tym samym zwrócić uwagę na problem obniżonej jakości życia chorych i ich rodzin z powodu AZS.

-„Pragniemy stworzyć przestrzeń do dialogu pomiędzy rodzicami dzieci z AZS, a lekarzami różnych specjalności, psychologami, dietetykami oraz podsumować nasze rozmowy w publikacji o atopii. Wierzymy, że lepsze rozumienie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami i skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin.” – mówi Prezes Fundacji Alabaster Monika Wyrzykowska.

Poznajmy się i porozmawiajmy już 28 lipca 2012 o godz. 10:00

Pierwsze spotkanie projektu Halo! ATOPIA dotyczyć będzie tematyki dermatologiczno-alergicznej i odbędzie się w Warszawie w sobotę w dniu 28 lipca 2012 w godzinach 10.00-14.00 w Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawa, pl. Konstytucji 4. Przestrzeń na spotkanie udostępnił Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy już dziś wejść na stronę www.haloatopia.pl i poprzez elektroniczny formularz zgłosić swój udział w spotkaniu.
Fundacja Alabaster zaprasza na spotkanie opiekunów i rodziców dzieci w wielu 0-14 lat chorych na Atopowe Zapalenie Skóry, bądź mających inne objawy alergii atopowej. W spotkaniu przewidziany jest również udział dzieci chorych.

Podczas spotkania:
• poznamy się i porozmawiamy o problemach powiązanych z AZS, o własnych doświadczeniach,
• dorośli będą mogli spotkać się z alergologiem, psychologiem i dietetykiem,
• wspólnie sformułujemy pytania, na które jesienią, w czasie konferencji odpowiedzą lekarze i inni specjaliści,
• dzieci w wieku 3-14 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów,
• dzieci poniżej 3 roku pozostają pod opieką rodziców,
• poczęstunek będzie uwzględniał dietę alergików.

W spotkaniu wezmą udział lekarze specjaliści zajmujący się atopią: Anna Wójtowicz – alergolog, Joanna Żółkowska – dietetyk i Kasia Wyrzykowska – psycholog.

Wyczerpująco odpowiemy na wszystkie pytania.

Jeśli chcecie dowidzieć się więcej o chorobie, jej przyczynach i wpływie na dziecko – zapraszamy!

Na spotkanie ubieramy się w niekrępujące ruchy ubranie i wygodne buty.
Redakcja poleca: Co to jest AZS i jakie są objawy tej choroby? – Film
Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, to najczęstsza choroba skóry, jaka przytrafia się dzieciom. Jak można ją rozpoznać? Objawy AZS wylicza dermatolog – obejrzyj nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy