Hania i Szarłatna parasolka - ksiązka Amber
fot. Materiały prasowe

Nowość w Wydawnictwie Amber! "Hania i Szkarłatna Parasolka" autorstwa Cerrie Burnell

Książka dla czytelników od 7 lat. To pierwszy tom magicznej serii i wspaniały początek czytelniczej przygody. Ilustracje wykonała Laura Ellen Anderson
Hania i Szarłatna parasolka - ksiązka Amber
fot. Materiały prasowe
Hania mieszka z Ciocią-Babcią Sasią i ukochanym kotem Północkiem w Chrmurnym Mieście, w bardzo Wysokim Bloku pełnym barwnych, zaprzyjaźnionych postaci.
Kiedy Północek znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a wraz z nim wszystkie koty z okolicy, Hania przekonuje się, że tylko jej czarodziejska Szkarłatna Parasolka pozwoli jej go odszukać…
Wraz z grupką niezwykłych (i kulturowo zróżnicowanych) przyjaciół Hania rozpoczyna swoje poszukiwania.

Parasolka unosi Hanię prosto w niezwykłą przygodę. Do jej pomocników należy między innymi Nat - słabowidzący chłopiec, który przyjaźni się z wilczycą; Ferdek, który jest młodym poetą i co rusz notuje coś oraz Liza, jego młodsza siostrzyczka, nie lubi kotów, bo kocha myszki, ale marzy o wielkiej przygodzie. Wszyscy razem wyruszają na misję ratunkową, by odzyskać koty! Czy im się uda?  

To przepiękna, liryczna, a zarazem pełna przygód opowieść. Każde z dzieci odkrywa w sobie niespodziewane talenty oraz udowadniają, że ich różnorodność może stanowić o ich sile.
Uzupełnieniem są niezwykle wyraziste ilustracje, które przedstawiają piękne, eleganckie, a czasem nawet ekscentryczne postaci.

Dzięki wartkiej akcji i dużej czcionce książka jest przystępna nawet dla początkujących czytelników. To przebojowa opowieść o pracy zespołowej oraz odkrywaniu ukrytych talentów.
Wydawnictwo Amber już zapowiada kontynuację tej magicznej książki oraz kolejne książki dla młodych czytelników!


fot. Materiały Prasowe

Artykuł powstał z udziałem Wydawnictwa Amber
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy