wydarzenia, kalimba

Hau Hau - nauka psiego języka dla dzieci

17.03.2012r.,godz. 15:30 Czy psy potrafią mówić - a jeśli nie to jak się porozumiewają. Jak odróżnić dobrego psa od tego co szuka draki.
wydarzenia, kalimba
W dzisiejszych czasach przybywa nam ciągle psów. Te hodowlane, ze schroniska zapełniają nasze domy. Bez względu na to czy mamy własnego psa czy nie to nauka porozumiewania się z psami to klucz do bezpieczeństwa dzieci. Strach to najgorszy doradca. Dzieci pewne siebie i spokojne są najlepszymi przyjaciółmi psa.

Na zajęciach dowiemy się, czy pies, który szczeka jest taki groźny. Poznamy różnicę w przywitaniu się z psem, który jest na smyczy jak i tego spotkanego luzem. Poznają odpowiedzi na pytanie jak pies oznajmia swoim przyjaciołom, że znalazł coś ciekawego, jak psia mama przynosi do domu upolowana zwierzynę. Dzieci nauczą się prawidłowego przywitania się z psami i podawania im smakołyków.

Dzieci dowiedzą się jak szybko biega pies i z jaką siłą może nas ugryźć. Zobaczą świat z perspektywy psa. Dowiedzą się dlaczego strach i płacz może spowodować atak. W spotkaniu z psem obowiązuje taka sama zasada jak w spotkaniu z ludźmi - najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Rodzice dowiedzą się kiedy reagować podczas zabawy dziecka z psem i że ślina nie taka groźna jak o niej myślą.
Dobre zachowanie w obecności psa – to klucz do wspaniałych relacji!
Symulacja zachowań przy spokojnym łagodnym psie to cenna nauka pod kontrolą !

Warsztaty poprowadzi psi psycholog Monika Gorbaczyńska wraz ze swoimi dwoma asystentkami 7 letnimi suczkami rasy beagle Kendi i Koko.


Na zajęcia wchodzimy bez żadnego picia i jedzenia, pies ma bardzo dobry węch więc każdy baton wyczuje ! Komórki wyłączamy na czas całego spotkania. Rodzice są w sali z dziećmi ale siedzą z tyłu i obserwują, a dzieci uczestniczą w zajęciach. Będzie czas kiedy rodzice będą mogli zadawać pytania.

warsztaty dla dzieci od 4 lat
koszt (dziecko + rodzic): 30zł
zapisy : kofifi@kalimba.pl\"kofifi@kalimba.pl  ,  tel. 22 839 75 60, 501 183 953

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
Redakcja poleca: Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polio to choroby, które dzięki szczepieniom obowiązkowym prawie udało się wyeliminować. Czy to oznacza, że już nigdy nie wrócą? Jak się objawiają i jakimi powikłaniami grożą? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n. med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy