kalimba

Hau Hau - nauka psiego języka dla dzieci

25.11.2012r., godz.10:00 Kalimba zaprasza dzieci na spotkanie z psim psychologiem.
kalimba
Czy psy potrafią mówić - a jeśli nie to jak się porozumiewają. Jak odróżnić dobrego psa od tego co szuka draki.
W dzisiejszych czasach przybywa nam ciągle psów. Te hodowlane, ze schroniska zapełniają nasze domy. Bez względu na to czy mamy własnego psa czy nie to nauka porozumiewania się z psami to klucz do bezpieczeństwa dzieci. Strach to najgorszy doradca. Dzieci pewne siebie i spokojne są najlepszymi przyjaciółmi psa.
 
Na zajęciach dowiemy się, czy pies, który szczeka jest taki groźny. Poznamy różnicę w przywitaniu się z psem, który jest na smyczy jak i tego spotkanego luzem. Poznają odpowiedzi na pytanie jak pies oznajmia swoim przyjaciołom, że znalazł cos ciekawego, jak psia mama przynosi do domu upolowana zwierzynę. Dzieci nauczą się prawidłowego przywitania się z psami i podawania im smakołyków.
 
Dzieci dowiedzą się jak szybko biega pies i z jaką siłą może nas ugryźć. Zobaczą świat z perspektywy psa. Dowiedzą się dlaczego strach i płacz może spowodować atak. W spotkaniu z psem obowiązuje taka sama zasada jak w spotkaniu z ludźmi - najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Rodzice dowiedzą się kiedy reagować podczas zabawy dziecka z psem i że ślina nie taka groźna jak o niej myślą.
 
Dobre zachowanie w obecności psa – to klucz do wspaniałych relacji!
Symulacja zachowań przy spokojnym łagodnym psie to cenna nauka pod kontrolą !
 
Warsztaty poprowadzi psi psycholog Monika Gorbaczyńska wraz ze swoimi dwoma asystentkami 7 letnimi suczkami rasy beagle Kendi i Koko.

 Na zajęcia wchodzimy bez żadnego picia i jedzenia, pies ma bardzo dobry węch więc każdy baton wyczuje ! Komórki wyłączamy na czas całego spotkania. Rodzice są w sali z dziećmi ale siedzą z tyłu i obserwują, a dzieci uczestniczą w zajęciach. Będzie czas kiedy rodzice będą mogli zadawać pytania.
 
Warsztaty dla dzieci od 4 lat
koszt (dziecko + rodzic): 30zł
Obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
Przy zapisie należy podać imię i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
 
Redakcja poleca: Zajęcia francuskiego dla dzieci - film
Zobacz, jak wyglądają zajęcia z języka obcego dla najmłodszych dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy