Hello Kitty

Poznajcie słodziutką kotkę Kitty, która zawładnęła już tysiącami serc na całym świecie.
Czym jest Hello Kitty?
Postać Hello Kitty powstała w japońskiej firmie Sanrio w 1974 roku. Wymyśliła ją i zaprojektowała Pani Juko Yamaguchi.
Kitty- to biała kotka z dużymi oczami, która nie ma ust. Kitty przemawia do wszystkich i trafia do serc niezależnie od płci, narodowości oraz wieku. Hello Kitty uosabia wszystko, co jest słodkie i wdzięczne.
Hello Kitty jest kawaii. Słowo to w języku japońskim określa rzeczy oraz osoby słodkie, kochane, milutkie i fajne. Postać Kitty jest znakiem towarowym i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Fenomen białej kotki
Na świecie są tysiące miłośników słodkiej kotki. Istnieją blogi i aukcje, na których wielbiciele Kitty prezentują swoje kolekcje i wymieniają się produktami. W Japonii i na Tajwanie kotka ma już status instytucji.

Produkty z Hello Kitty
Pierwszym produktem z wizerunkiem Kitty była portmonetka, która bardzo szybko stała się wielkim hitem. Obecnie na świecie istnieje ponad 22 tysiące, które zdobi postać Hello Kitty. Nieustannie pojawiają się też serie i edycje limitowane. Wizerunek Kitty można znaleźć na wielu różnych produktach. Wśród najbardziej ciekawych są:
- oryginalne autobusy, które jeżdżą po ulicach miast w Japonii;
- w roku 1998 firma Daihatsu seryjnie produkowała samochód Daihatsu Mira Gino. Samochód produkowano w dwóch kolorach karoserii: różowym i białym. Autko cieszyło się ogromną popularnością i firma sprzedawała po 200 sztuk egzemplarzy miesięcznie;
- istnieje też jedyny na świecie egzemplarz Ferrari Testarossa z wizerunkiem Kitty;
- od roku 2004 istnieją karty płatnicze Master Card z wizerunkiem kotki.
- w 2005 Taiwan Eva Air rozpoczęła loty rejsowe na trasie Tajwan Japonia. Trasę obsługuje specjalny samolot Airbus 330. Samolot ozdobiony jest wizerunkiem Hello Kitty, jej rodziny i przyjaciół. Na pokładzie samolotu pasażerowie dostają specjalne fartuszki i serwuje się im specjalne menu. Wyświetlane są też filmy z Hello Kitty w roli głównej;
- wielką popularnością cieszy się specjalnie zaprojektowana suknia ślubna „Kitty Kouture”.

Fani Kitty
Na świecie są tysiące miłośników słodkiej kotki. Fanami Kitty są aktorki, piosenkarki i modelki. Są wśród nich: Cameron Diaz, Carmen Elektra, Macy Gray, Christina Aquilera,Mandy More, Naomi Cambell, Heidi Klum, Paris Hilton. Piosenkarka Mariah Carrey ma osobny pokój poświęcony tylko i wyłącznie Hello Kitty. Aktorka Jessica Biel zawsze podróżuje  z kompletem walizek z wizerunkiem Kitty. Fanami Kitty są też Ricky Martin i Steve Tyler.

Kampanie społeczne
Od roku 1983 Hello Kitty jest ambasadorem UNICEF-u. Patronuje też japońskiej kampanii „Różowa wstążka”, która adresowana jest do kobiet i ma na celu walkę z rakiem piersi.

Ciekawostki
Dla wszystkich miłośników Helo Kitty w Japonii powstały dwa piękne parki rozrywki. Pierwszy, to Puroland, który mieści się w tokijskiej dzielnicy Tama, drugi, to Harmonyland, który znajduje się w Kyushu.

Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy