GRY
 
 

Hello Kitty

Poznajcie słodziutką kotkę Kitty, która zawładnęła już tysiącami serc na całym świecie.

Czym jest Hello Kitty?
Postać Hello Kitty powstała w japońskiej firmie Sanrio w 1974 roku. Wymyśliła ją i zaprojektowała Pani Juko Yamaguchi.
Kitty- to biała kotka z dużymi oczami, która nie ma ust. Kitty przemawia do wszystkich i trafia do serc niezależnie od płci, narodowości oraz wieku. Hello Kitty uosabia wszystko, co jest słodkie i wdzięczne.
Hello Kitty jest kawaii. Słowo to w języku japońskim określa rzeczy oraz osoby słodkie, kochane, milutkie i fajne. Postać Kitty jest znakiem towarowym i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Fenomen białej kotki
Na świecie są tysiące miłośników słodkiej kotki. Istnieją blogi i aukcje, na których wielbiciele Kitty prezentują swoje kolekcje i wymieniają się produktami. W Japonii i na Tajwanie kotka ma już status instytucji.

Produkty z Hello Kitty
Pierwszym produktem z wizerunkiem Kitty była portmonetka, która bardzo szybko stała się wielkim hitem. Obecnie na świecie istnieje ponad 22 tysiące, które zdobi postać Hello Kitty. Nieustannie pojawiają się też serie i edycje limitowane. Wizerunek Kitty można znaleźć na wielu różnych produktach. Wśród najbardziej ciekawych są:
- oryginalne autobusy, które jeżdżą po ulicach miast w Japonii;
- w roku 1998 firma Daihatsu seryjnie produkowała samochód Daihatsu Mira Gino. Samochód produkowano w dwóch kolorach karoserii: różowym i białym. Autko cieszyło się ogromną popularnością i firma sprzedawała po 200 sztuk egzemplarzy miesięcznie;
- istnieje też jedyny na świecie egzemplarz Ferrari Testarossa z wizerunkiem Kitty;
- od roku 2004 istnieją karty płatnicze Master Card z wizerunkiem kotki.
- w 2005 Taiwan Eva Air rozpoczęła loty rejsowe na trasie Tajwan Japonia. Trasę obsługuje specjalny samolot Airbus 330. Samolot ozdobiony jest wizerunkiem Hello Kitty, jej rodziny i przyjaciół. Na pokładzie samolotu pasażerowie dostają specjalne fartuszki i serwuje się im specjalne menu. Wyświetlane są też filmy z Hello Kitty w roli głównej;
- wielką popularnością cieszy się specjalnie zaprojektowana suknia ślubna „Kitty Kouture”.

Fani Kitty
Na świecie są tysiące miłośników słodkiej kotki. Fanami Kitty są aktorki, piosenkarki i modelki. Są wśród nich: Cameron Diaz, Carmen Elektra, Macy Gray, Christina Aquilera,Mandy More, Naomi Cambell, Heidi Klum, Paris Hilton. Piosenkarka Mariah Carrey ma osobny pokój poświęcony tylko i wyłącznie Hello Kitty. Aktorka Jessica Biel zawsze podróżuje  z kompletem walizek z wizerunkiem Kitty. Fanami Kitty są też Ricky Martin i Steve Tyler.

Kampanie społeczne
Od roku 1983 Hello Kitty jest ambasadorem UNICEF-u. Patronuje też japońskiej kampanii „Różowa wstążka”, która adresowana jest do kobiet i ma na celu walkę z rakiem piersi.

Ciekawostki
Dla wszystkich miłośników Helo Kitty w Japonii powstały dwa piękne parki rozrywki. Pierwszy, to Puroland, który mieści się w tokijskiej dzielnicy Tama, drugi, to Harmonyland, który znajduje się w Kyushu.

Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (3 oceny)

3.7
Doładuj
Przeładuj