Henio Majdan zjada pierwszą marchewkę
fot. Instagram

Henio Majdan już zjada MARCHEWKĘ? „Widać, że nie jest gotowy”

Małgosia Rozenek zaczęła właśnie rozszerzać dietę 5-miesięcznemu Henrykowi. Na pierwszy ogień poszła marchewka. Ale czy to nie za wcześnie na wprowadzanie nowych pokarmów?
Magdalena Drab
Henio Majdan zjada pierwszą marchewkę
fot. Instagram
Małgosia Rozenek pokazała, jak karmi Henia marchewką. To początek rozszerzania jego diety: maluszek śmieje się i je ze smakiem, z czego Gosia jest bardzo dumna. Gorzej z czujnymi fankami Rozenek, które na filmiku dostrzegły wyraźne dowody na to, że Henio nie jest jeszcze gotowy na nowe pokarmy! Dostało jej się też za mówienie po angielsku - jedna z internautek zarzuciła jej snobizm w wielkim wydaniu.

Henio Majdan za mały na rozszerzanie diety?

Małgosia Rozenek opublikowała film, na którym widać pierwsze reakcje Henia na całkiem nowy smak. Henio Majdan z uśmiechem na ustach zjadł pierwszą marchewkę. „Pierwsza marchewka Henrysia 🥕😁💪 #duma” − podpisała post Małgosia. Uroczy filmik wzbudził skrajne emocje: od zachwytu po niedowierzanie. „Dietę się rozszerza po 6 miesiącu. Pozdrawiam.” − skwitowała jedna z obserwatorek, a inna umieściła nawet szczegółową rozpiskę zaleceń co do momentu, w którym można podawać dziecku nowe pokarmy:

„1. Dziecko potrafi samodzielnie siedzieć lub – posadzone na kolanach dorosłego, nie chwieje się.
2. Koordynacja ruchowa pozwala na chwycenie czegoś do rączki i skierowanie do buzi.
3. Dziecko nie wypycha językiem łyżeczki, czy pokarmów stałych.
4. Próbuje żuć pokarm.
5. Interesuje się jedzeniem.”

„Widać, że to jeszcze nie jego czas na rozszerzanie diety, bo ma jeszcze Henryk odruch wypychania” − dodała kolejna fanka.

Czy Henio rzeczywiście wygląda na dziecko, które kategorycznie odmawia zjedzenia marchewki? Albo któremu dzieje się krzywda? Rozenek z pewnością nie zamieściła tego filmu w sieci po to, by prosić o rady. „A to nie przypadkiem pani Malgosia decyduje o tym od kiedy rozszerzac SWOJEMU dziecku diete?” − podsumowała bardziej życzliwa internautka.

I czy Gosia faktycznie mówi do Henia po angielsku? My słyszymy raczej niewyraźne „łeee”, co bardziej przypomina francuskie „oui” :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pierwsza marchewka Henrysia 🥕😁💪 #duma

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)Zobacz też:
Redakcja poleca: Dieta rocznego dziecka - film
Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka? Czy to prawda, że roczne dziecko może jeść niemal wszystko? Posłuchaj porad pediatry.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy