Jeannette Kalyta: „Są 3 skuteczne sposoby na High Need Baby” [WIDEO]

HNB to bardziej wymagające, głośniej domagające się mamy dzieci. Mali wrażliwcy. Opieka nad nimi bywa bardzo trudna. Jak ją sobie ułatwić podpowiada Jeannette Kalyta, położna.

Zobacz inne z serii: Jeannette Kalyta – o ciąży, porodzie i opiece nad niemowlakiem (7)

Rodzice High Need Baby mają utrudnione zadanie. Mały wrażliwiec więcej płacze, potrzebuje więcej noszenia na rękach i przytulania. Jak sobie pomóc? Jak ułatwić opiekę nad HNB? Zapytaliśmy Jeannette Kalytę, doświadczoną, wspaniałą położną.

Sposoby na HNB: Noszenie, przytulanie, całowanie

Maluchy, które określamy High Need Baby, są zdaniem Jeannette Kalyty mniej energetyczne, potrzebują do życia więcej mamy - jej energii, mocy, ciepła. Bliskości!!! Zatem postaw na noszenie, tulenie, przytulanie, całowanie, głaskanie...
Jeannette Kalyta przytacza swoje powiedzenie, dotyczące dzieci, które są bardzo wymagające: Im dłużej bliżej, tym szybciej dalej, czyli: im dłużej maluszek może być blisko mamy, tym szybciej okrzepnie i usamodzielni się.
To recepty na to, jak pomóc dziecku poradzić sobie z tak dużymi potrzebami - zaspokoić je...

Zobacz też: Co to znaczy być dobrym tatą? WIDEO
 

Małe dziecko równa się zmęczenie rodziców

Młodzi ludzie wiedzą, że po ciąży ich życie się zmieni. Że się będzie mniej spać, że trzeba wstawać do dziecka, opiekować się nim... I mimo tej wiedzy, kiedy zaczyna się okres "noworodkowy" w domu i pojawia zmęczenie, rodzą się konflikty. Mężczyzna wraca z pracy, kobieta wkłada mu dziecko w ręce, bo cały dzień nosiła, tuliła, musi odetchnąć, zresetować się chwilę. Ale facet też przychodzi zmęczony. Jednak zawsze ktoś jest mnie wyczerpany i ta osoba powinna zająć się dzieckiem.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy