Hilary Duff
fot. instagram

Gwiazda ostro o ciąży: "Ta podróż męczy jak cholera"

Przyzwyczajeni jesteśmy do słodkich ciążowych sesji. "Stan błogosławiony" jednak niektórym mamom daje się we znaki. Czy takie ostre wyznania są potrzebne?
Dominika Bielas
Hilary Duff
fot. instagram
Amerykańska aktorka i piosenkarka, Hilary Duff już wkrótce zostanie mamą po raz drugi. Jednak zamiast słodkich zdjęć na Instagramie umieściła bardzo szczery wpis, w którym wyznaje, jak naprawdę czuje się w ciąży. Na taką odwagę stać niewiele kobiet...

"Cycki są wielkie, brzuch jest wielki, całe ciało jest wielkie. Ludzie… Ciąża jest taka ciężka. Wysyłam olbrzymie pokłady miłości wszystkim mamom, które ją znoszą... Ta podróż męczy jak cholera, jednocześnie to coś absolutnie wyjątkowego. Wspaniale nosić w sobie małe życie" – czytamy w poście Hilary Duff, która już niedługo urodzi córeczkę. Aktorka uskarża się na upały, problemy z ubieraniem, nocne wstawanie do toalety. Nie do końca także potrafi zaakceptować zmiany, jakie zachodzą w jej ciele. Aktorka nie dyskredytuje jednak stanu błogosławionego i wyznaje, że kobiety to prawdziwe twardzielki "Jesteśmy mocne i piękne! Dajemy radę!" – pisze. 

Pod postem pojawiły się tysiące komentarze. Jedni byli oburzeni, jak tak można mówić o "stanie błogosławionym" , inne panie stwierdziły, że czuły podobnie. Nie zabrakło także przesympatycznych komentarzy mówiących, jak aktorka pięknie wygląda, mimo iż tego nie czuje. 

Fizjologia, nie zasługuje na miano "cudu"

Wiele pań w ciąży czuje się źle, ale rzadko kobiety mają odwagę przełamać tabu i powiedzieć otwarcie, jak to było w ich przypadku. Na mocne słowa dotyczące ciąży zdecydowała się choćby Kelly Clarkson. Piosenkarka w jednym z radiowych wywiadów wyznała: "To straszne. Nie ma w tym nic pięknego ani nic magicznego. Jeśli to ty jesteś w ciąży - cieszę się razem z tobą. Ale ja każdego dnia będę przypominać swoim dzieciom, przez co musiałam przejść." Piosenkarka bardzo przytyła, ale mało kto wiedział, że nie obyło się bez komplikacji. Kelly cierpiała na niepowściągliwe wymioty ciężarnych i musiała być hospitlaizowana, huśtawek hormonów też nie wspomina dobrze. Ciążę dla niej to niezwykle traumatyczne doświadczenie, do tego stopnia, że oboje z mężem Brandonem przeszli zabiegi,  uniemożliwiające im zostanie rodzicami po raz kolejny.

Nigdy swojego zdania na temat ciąży nie ukrywała również Kim Kardashian. Choć kocha swoje dzieci i bardzo chciała być w ciąży, słabo wspomina ten czas. Na swojej stronie internetowej napisała, że to najgorsze doświadczenie w jej życiu. Szczególnie narzekała na dodatkowe kilogramy. Celebrytka nie rozumie kobiet, które lubią być w ciąży i dobrze ją przechodzą.​ 
 

Post udostępniony przez @malgosia_socha


"Trzeba odczarować ten mit! Ciąża to stan, który sprawia, że więcej nie możesz, niż możesz. Senność, zmęczenie, mdłości. No i cała seria zakazów. A kto lubi zakazy? Ja nie! Szczególnie te kulinarne są okrutne. Ciąża, szczerze mówiąc, dłużyła mi się. W pierwszych miesiącach pracowałam na planie "Przyjaciółek". Byłam fizycznie zmęczona, potrzebowałam odpoczynku i spokoju, a wokół mnie działo się tyle rzeczy. Samo dziecko, narodziny, nowe życie - to wszystko jest cudem, szczęściem i błogosławieństwem. Ale fizjologia ciąży chyba na to określenie nie zasługuje - powiedziała w jednym z wywiadów Małgorzata Socha. Na podobne wyznanie zdecydowała się Maja Ostaszewska - " Żeby było jasne - nie jestem wzorową matką Polką. Bardzo źle znosiłam ciąże i czasem miałam dosyć. Za drugim razem leżałam plackiem, zupełnie wycofałam się z pracy. To był koszmar. Ten stan wcale nie był cudowny. Czasami słyszę, że niektóre dziewczyny w ciąży czują się najbardziej seksownie. Ja miałam poczucie silniejszej więzi z naturą, ale sexy na pewno nie byłam." 

Zobacz także: ​Co czynią z tobą ciążowe hormony

Czy to straszenie ciążą? Nic z tych rzeczy! Wyznania celebrytek choć brutalne, pozwalają przetrwać ten czas innym kobietom, które również źle się czują. Nie wszystkie panie przed zajściem w ciążę zdają sobie sprawę, że może być różnie. Są panie, które mają mniej dolegliwości i lepiej znoszą zmiany, ale i są takie, które nie są w stanie cieszyć się, że wkrótce zostaną mamami. Nie oznacz to ani tego, że nie chcą dziecka ani, że będą złymi mamami. Takie wyznania pozwalają innym kobietom poczuć, że nie są same. Bo w końcu czy da się pokochać wahania nastrojów, mdłości, bóle pleców i nóg oraz różne ograniczenia?

A jak wy wspominacie swoje ciąże? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: people.com, Instagram

Zobacz także:
Redakcja poleca: Niepokojące objawy w ciąży - wideo
Jakich dolegliwości w ciąży nie można lekceważyć? Wyjaśnia ginekolog.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy