GRY
 
 

Hiphopowa akcja mikołajkowa

Mimo, że do 6 grudnia jeszcze daleko, dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mysiadle już od kilku tygodni przygotowują hiphopową akcję mikołajkową.

Nie dajemy sobie nawzajem przytulanek – robimy razem coś dla innych.

Chcemy wesprzeć Stowarzyszenie "Mierz Wysoko" oraz świetlicę środowiskową "Mały Książe" – ośrodki mieszczące się na warszawskiej Pradze. Oba te miejsca wspierają młodych ludzi  z patologicznych środowisk, zaniedbanych domów, uczą aktywnego i odpowiedzialnego kształtowania własnej rzeczywistości. 

Naszą intencja jest uzyskanie środków finansowych ze sprzedaży płyt-cegiełek z trzema utworami hiphopowymi, współtworzonymi przez dzieci ze szkoły w Mysiadle.W ramach akcji odbędą się hiphopowe występy w Zespole Szkół nr 45 przy ul. Jagiellońskiej oraz w sąsiednich szkołach w naszej okolicy.

 Uczniowie z Mysiadła spotykają się na próbach, tworzą teksty i muzykę pod okiem pana Dobromira, wychowawcy świetlicy, który jest pomysłodawcą akcji. Swoim zaangażowaniem, poświęceniem czasu, a także poprzez słowa piosenek dzieciaki chcą mikołajkowo obdarować swoich rówieśników z Pragi, wnieść radość, dać im uwagę, zrozumienie, po prostu pobyć razem.Dla dzieci z Mysiadła jest to szkoła dzielenia się z tymi, którzy, z różnych względów mają trudniej, mniej radośnie, mniej komfortowo w życiu. Przyświeca nam idea , żeby pokazać uczniom szkoły, że świat jest szerszy - także o ludzi uboższych pod względem materialnym i emocjonalnym. Jest to też okazja, żeby uczyć "dobrego dawania", z szacunkiem dla osoby obdarowywanej, z uwzględnieniem jej potrzeb.

 Entuzjastyczny odzew dzieci z Mysiadła jest na pewno częściowo związany z atrakcyjnością przedsięwzięcia dla nich samych – tworzeniem muzyki, pisaniem tekstów, chórkami, studiem muzycznym, muzykami, itp. Wierzymy też, że czas tworzenia, przy którym chcemy przybliżyć dzieciom problem Pragi, sprawi, że uczniowie pójdą o krok dalej i, poza przyjemnością tworzenia, staną się wrażliwsi na problemy rówieśników ze środowisk innych niż te, które są im znane.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj