GRY
 
 

Historia, która kryje się za tym zdjęciem, wzrusza i rozczula

To zdjęcie ma w sobie wiele radości i smutku. Dlaczego więź między chłopcami jest tak wyjątkowa?

Mama dokumentuje życia synka chorującego na autyzm
fot. Ashleigh Raddatz, Studio La Muse
Fotografka Ashleigh Raddatz 6 lat temu przeprowadziła się ze Stanów Zjednoczonych do Niemiec. Rok po przeprowadzce urodził się jej pierwszy syn, August.

Raddatz przyznaje, że od samego początku czuła, że August różni się od innych dzieci. Gdy był niemowlęciem, miał bardzo wyostrzone zmysły. Łatwo się rozpraszał i stawał niespokojny. Miał problemy z nauką mówienia, przez co rodzina podejrzewała, że jest głuchy. Po latach badań lekarze zdiagnozowali u Augusta autyzm. Ashleigh, która na co dzień zajmuje się fotografią dokumentalną, podjęła decyzję o stworzeniu projektu przedstawiającego życie jej rodziny i zmagania Augusta z chorobą.

"Ten projekt na wiele sposobów otworzył mi oczy. Wielokrotnie myślałam, że jeśli dzięki moim fotografiom rodzice zobaczą swoje dzieci ze specjalnymi potrzebami w taki sposób, w jaki ja widzę teraz moje dziecko, to pomoże im odzyskać spokój" – wyznała Raddatz w rozmowie z The Huffington Post.

Zobaczcie zdjęcia:
 

Gdy August był niemowlakiem, łatwo się denerwował – wystarczyła spadająca skarpetka, żeby zaczął płakać. Przez pierwszy rok życia głównie był noszony na rękach. Jego mama przyznała, że lubi myśleć, że to właśnie przez to August uwielbia przytulać osoby, którym ufa.
 

Codzienność jest największą inspiracją.
 
 


Piękne zdjęcia!

Czytaj także: Drodzy mężczyźni, róbcie żonom zdjęcia!
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci