Bliźniaki urodzone dzień przed śmiercią chorującej na raka mamy
fot. YouTube/Inside Edition

Historia narodzin tych maluszków łapie ze serce. Przygotuj chusteczki!

Jamie była w ciąży bliźniaczej, gdy dowiedziała się, że choruje na raka. Mimo walki, nie udało jej się pokonać choroby. Być może dzięki temu uratowała życie swoich dzieci?
Hanna Szczesiak
Bliźniaki urodzone dzień przed śmiercią chorującej na raka mamy
fot. YouTube/Inside Edition

Choroba nowotworowa w ciąży

Jamie Snider, 30-letnia mama dwóch dziewczynek, chorowała na raka szyjki macicy. Gdy myślała, że pokonała nowotwór, dowiedziała się o nawrocie choroby. Była wtedy w ciąży z bliźniakami. Bliźniaki, Nico i Camilla, przyszły na świat 16 marca, w 33. tygodniu ciąży. Młoda mama spędziła z maluszkami kilka godzin, leżała z nimi i je przytulała. 17 marca, nad ranem, Jamie zmarła z powodu niewydolności serca.
Redakcja poleca: Życie zaczyna się po raku – mówią uczestniczki programu iPoRaku
Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami, zaakceptować zmiany w wyglądzie, urodzić dziecko i znowu normalnie żyć? Fundacja Rak'n'Roll podsumowała pilotażowy program wsparcia dla osób po chorobie onkologicznej.

Oddała życie za dzieci

Jamie jedną bitwę miała za sobą i nie chciała się poddawać. Ciąża utrudniała pokonanie choroby i nie wszystkie metody leczenia były możliwe do zastosowania. "Leczenie chemioterapeutykami było ograniczone, bo mogłoby wpłynąć na rozwój dzieci. Chciała mieć pewność, że dzieci przeżyją. Oddała za nie życie" – powiedział brat Jamie, Chris, w rozmowie z dziennikarzami.

Rodzina i przyjaciele Jamie zbierają pieniądze na przygotowanie uroczystości pogrzebowej. W zaledwie kilka dni udało im się zebrać ponad 6 tysięcy dolarów. "Jamie była tak jasnym światłem na tej planecie. Jej piękne zielone oczy, jej duży uśmiech, jej śmiech, jej uściski – zarażała tym wszystko wokół!" – napisała założycielka zbiórki w serwisie GoFundMe.

Historia Jamie jest wzruszająca. Ta młoda mama oddała życie, by mieć pewność, że jej nienarodzone dzieci będą zdrowe... Pomyślcie, jakie macie szczęście, że wasze maluchy są przy was i że możecie cieszyć się każdą chwilą spędzoną z nimi!

Zobacz także: Ciąża, rak piersi, amputacja, a potem... Te zdjęcia wzruszają do łez!
 

Źródło: abc7news.com, Inside Edition
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy