GRY
 
 

Historia z głębi ziemii

5.09.2011r. - 20.10.2011r. Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na wystawę.

wydarzenia, Muzeum Miasta Jaworzna
fot. Muzeum Miasta Jaworzna
Dla wielu osób poznanie dziejów historycznych ich miasta, regionu czy państwa jest naturalną potrzebą. Jej zaspokojenie ułatwiają liczne źródła. Dążąc do poznania i zachowania świadectw wydarzeń sprzed dziesiątek lub tysięcy lat, zwykle nie zastanawiamy się nad tymi sprzed milionów i setek milionów lat...

Odtwarzanie historii przemian świata żywego na podstawie zapisu zawartego w warstwach skalnych od wieków zajmuje specjalistów, ale historia ta dotyczy każdego. Niektóre jej ślady tkwią głęboko w ziemi, po innych stąpamy każdego dnia, nie zdając sobie sprawy z ich pochodzenia i tego jak silnie wpłynęły na dzieje naszego miasta. Poprzez wystawę, do obejrzenia której dziś zachęcamy, chcemy  umiejscowić dzieje naszego miasta, na skali czasu geologicznego i pokazać jego metamorfozy w czasie.

Na wystawie zobaczyć będzie można skamieniałości udostępnione przez Jaworznickich kolekcjonerów, które przeniosą zwiedzających do karbońskiego lasu, na dno tropikalnego trasowego morza, czy do epoki lodowcowej. Pamiętajmy, że to bujny rozwój kopalnej flory i fauny umożliwił nagromadzenie na tym terenie zasobów surowców skalnych i energetycznych stanowiących podstawę gospodarczego rozwoju miasta.

Gościnnie, kolekcję minerałów zaprezentuje Fundacja DELTA z Ostrowca Świętokrzyskiego. Najmłodsi goście będą mogli poszukać szkieletu dinozaura w piaskownicy paleontologicznej i przyjrzeć się zmaganiom walczących dinozaurów.

Muzeum Miasta Jaworzna ul. Pocztowa 5.
W trakcie trwania wystawy można zdobyć ostatnią już kartę kolekcjonerską.

Więcej »
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj