GRY
 
 

HIT „Mamo, To Ja” - konkurs, w którym jurorami są dzieci, lekarze i... gwiazdy!

Konkurs HIT Mamo, To Ja ma pomóc rodzicom w zakupach i wyborach. Co roku, od 1997 roku (!), jury konkursu wybiera produkty w przeróżnych kategoriach (od pieluch po buciki). Jak wygląda praca jurorów? Czy to prawda, że głos dziecka jest najważniejszy? Poznajcie kulisy konkursu!

HIT Mamo To Ja, Małgosia Socha, Kasia Cichopek, Kasia Skrzyencka, Karolina Malinowska
fot. Marek Jaśkiewicz, Fotolia, archwium prywatne
Świeżo upieczeni rodzice w sklepach z artykułami dla dzieci mogą czuć się jak... bezradne dzieci. Który krem do pupy wybrać? Jaka butelka będzie najlepsza? Czy taka kaszka jest smaczna i zdrowa? Które produkty są najlepsze dla dziecka? Szybka odpowiedź: te, które wygrały w konkursie HIT Mamo, To Ja!

Dzieci (nie tylko) znanych rodziców testują

– Konkurs powstał właśnie z myślą o rodzicach. Chcemy im po prostu pomóc – mówi Agnieszka Smit, wydawca Mamo, To Ja. – Jurorzy, ale przede wszystkim ich dzieci, testują co roku nowości rynkowe. Malutkie dzieci to surowi jurorzy, trudno ich przekupić: albo im coś smakuje, albo nie. Albo maluchowi jest wygodnie w jakiś bucikach/ubrankach/pieluszkach, albo nie.

Samo jury to materiał na inną historię. Oprócz najlepszych w kraju specjalistów zajmujących się zawodowo pracą z dziećmi, zawsze zapraszamy do testowania znanych rodziców. Na początku działania konkursu zasiadali w jury m.in. Ewa Błaszczyk z córkami, Kasia Kowalska z malutką Olą, satyryk Tadeusz Ross z córeczkami, Anna Maria Jopek z Franiem, Kayah, Katarzyna Figura, Artur Żmijewski, a nawet słynny strażak Kevin Aston.
W ostatnich latach naszymi jurorami byli Kasia Cichopek, Karolina Malinowska, Katarzyna Skrzynecka i Małgosia Socha. W tym roku dołączyła do nas Paulina Krupińska.
Typowe dla mam rozmowy z pięknymi i znanymi osobami m.in. o kolorze kupki, nieprzespanych  nocach i pierwszych kroczkach to coś, o czym dziennikarze pism plotkarskich mogą tylko pomarzyć! Oto dowód: na rozdaniu nagród HIT 2013 Małgosia Socha zdradziła nam, że chce mieć więcej dzieci.
Redakcja poleca: Martyna Wojciechowska nie chce być tylko kucharką i odźwiernym dla swojej córki
Jaką mamą jest Martyna Wojciechowska? Czy macierzyństwo ją zmieniło? Czy podróże nie przeszkadzają w wychowaniu dziecka? Zobacz, jakie wartości przekazuje córce znana z działalności społecznej również na rzecz kobiet dziennikarka i podróżniczka.

Nagroda użytkowniczek Babyonline.pl

W pierwszej edycji konkursu HIT Mamo, To Ja wręczyliśmy nagrody  w zaledwie czterech kategoriach. Teraz oceniamy produkty w kilkunastu! Od 2012 roku mamy kategorię Debiut Roku - w niej możemy sprawdzać produkty wprowadzone na rynek w danym roku, które nie pasują do żadnej z innych kategorii (testowaliśmy, np. supernowoczesne sanki, blokady na drzwi lub naszywki z imieniem i nazwiskiem dziecka na ubranka).

W 2015 rok po raz pierwszy została przyznana specjalna, nowa, nagroda, o której zdecydowali użytkownicy Babyonline.pl. W tym roku przyznamy ją po raz drugi! :)

W Katalogu produktów będzie można zobaczyć wszystkie zgłoszone produkty, które walczą o tytuły HIT 2015. Jeśli znacie któreś z nich – prosimy o oceny, wasze szczere opinie. Takie recenzje mam dla mam są przecież najcenniejsze. Najaktywniejsza recenzentka dostanie od nas cenną niespodziankę!

Od zgłoszenia do zwycięstwa

Pod koniec każdego roku zbieramy od producentów zgłoszenia do konkursu (dlatego właśnie na początku roku 2016 oceniamy wręczamy nagrody za rok 2015).
Producenci muszą przysłać do nas zgłoszone produkty. My rozsyłamy je do członków jury. W tym roku zasiadają w nim:
  • Magda Klimkowska - redaktorka naczelna Mamo, To Ja; przewodnicząca jury
  • Paulina Krupińska - prezenterka telewizyjna, modelka
  • Rodzina zastępcza, będąca pod opieką Fundacji "Przyjaciółka"
  • Lekarz
  • Czytelniczka magazynu "Mamo, To Ja"
Testowanie trwa kilka tygodni. Potem wypełnianie formularzy z ocenami i wyłonienie zwycięzców - wygrywa produkt, na który głosowało najwięcej osób.

HIT specjalny – Idea Przyjazna Dziecku

To nagroda, którą redakcja przyznaje dodatkowo. Takie specjalne wyróżnienie trafiło m.in. do twórców programu radiowego dla dzieci „Zagadkowa Niedziela”, do pomysłodawców akcji Dziecko Vipem w Hotelu lub do autorów kampanii namawiającej dzieci do picia wody. Chodzi o uhonorowanie osób, pomysłów, instytucji, które robią coś szczególnie przyjaznego dzieciom.

Kto jeszcze waszym zdaniem powinien dostać tę nagrodę?

Pomysły możecie zgłaszać w komentarzach pod tekstem.

Polecamy: Konkurs „Zostań recenzentką katalogu produktów"
Doładuj
Przeładuj