GRY
 
 

"Hocki-Klocki dla każdego - i małego, i dużego"

Przedstawiamy urocze, dowcipne i ciut przewrotne wierszyki dla dzieci. Poprzedni zbiór tej autorki Wierszyki łamiące języki cieszyły się dużą popularnością.

"Hocki-Klocki dla każdego - i małego, i dużego" to zbiór pełnych humoru wierszyków, zawierających całą galerię osobliwych i interesujących postaci – od strasznego sąsiada, przez upartą grypę po tajemnicze SIĘ. Wierszyki bywają absurdalne, wyginają i łamią języki, są akurat takie, jakie lubią dzieci. Tomik ozdabiają kolaże poetki.

Małgorzata Strzałkowska - autorka i ilustratorka. Jej wiersze, baśnie, opowiadania i teksty piosenek pojawiają się w czasopismach dla dzieci: "Świerszczyk", "Pentliczek", "Nasz Maks", "Ciuchcia", "Miś", "Skarb Malucha", "Dziecko", a także w programach telewizyjnych: "Jedyneczka" i "Budzik", natomiast dowcipne i finezyjne teksty ozdabiają ubranka firmy "Endo". Wspólnie z Robertem Friedrichem, liderem Arki Noego, opracowała teksty na płytę Kocham moją mamę. Jest autorką książek dla dzieci: Wierszyki łamiące języki, Hocki-klocki dla każdego - i małego, i dużego, Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym, Leśne głupki, Zbzikowane wierszyki łamiące języki, Wiersze, że aż strach oraz Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem. 

Wydawnictwo:
Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, Warszawa 2008.


Oto jeden z wierszyków pochodzących z tej książki:

                SĄSIAD

                Posłuchajcie – ale draka! –
                sąsiad zgonił mnie z trzepaka!
                Gdy wspinałem się po murze,
                krzyczał głośno: – Złaź, ty gburze!

                Kiedy grałem w piłkę w bramie,
                to naskarżył na mnie mamie,
                a gdy udawałem ducha,
                omal mi nie urwał ucha!

                Sąsiad nie zna się na żartach,
                włos rwie z głowy, krzyczy, biada –
                nie pamięta, jak przed laty
                sam takiego miał sąsiada!


Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj