Horoskop 2018
fot. Fotolia

Horoskop 2018 dla dzieci

Sprawdź horoskop swojego dziecka na 2018 rok.
Horoskop 2018
fot. Fotolia

Charakterystyka znaku zodiaku dla dziecka uwzględnia również na co musisz uważać w przyszłym roku. Zobacz, jakim znakiem zodiaku jest twoje dziecko i sprawdź jego horoskop na 2018 rok.

BARAN 21.03 - 20.04
Małe Baranki tylko na pozór wydają się ciche i spokojne. W rzeczywistości są uparte i potrafią pokazać swój charakterek. Potrafią stawiać na swoim i realizować zamierzone pomysły. Dzieci spod znaku Barana szybko się uczą, dlatego warto w tym roku dać im jak najwięcej okazji do poznawania świata. Z niemowlęciem wychodź na spacery i pokazuj mu nowe miejsca. Jeśli masz w domu przedszkolaka, zaproponuj mu zabawy na świeżym powietrzu, na placu zabaw lub jakąś formę aktywności fizycznej. Małe Baranki uwielbiają sport! 

Co mu kupić na urodziny? Baran lubi być w ciągłym ruchu. Uwielbia muzykę. W prezencie kup mu bębenek, trąbkę, piłkę lub książeczkę z przygodami.
 

BYK 21.04 - 21.05
Małe Byczki lubią czuć się bezpiecznie, dlatego warto zawczasu przygotować je na nowe wyzwania. Jeżeli planujesz spacer lub dłuższą wyprawę, uprzedź o tym malucha, aby mógł się oswoić z tym. Gdy planujesz dać mu nową zabawkę, na przykład taką, która wydaje dźwięki, upewnij się, że go to nie przestraszy. Byczek bywa ostrożny, a przy tym dokładny i systematyczny. Będzie szczęśliwy, gdy go pochwalisz za pierwsze sukcesy. 

Co mu kupić na urodziny? Byk jest łakomczuchem. Chętnie oprócz zabawki przyjmie pudełko czekoladek. Lubi wszystko, co delikatne. Możesz podarować mu w prezencie ubranko z ulubionym bohaterem.

Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.

BLIŹNIĘTA 22.05 - 21.06
Mały Bliźniak nie lubi nudy, interesuje się wszystkim, co wpadnie mu w ręce. Ponieważ jest wciąż głodny nowych wrażeń, szybko się nudzi i często zmienia zainteresowania. Jego główną cechą charakteru jest to, że lubi mówić. Gdy tylko opanuje pierwsze słowa, nie sposób zatrzymać jego wymiany myśli. Dziecko spod znaku Bliźniąt jest towarzyskie, uwielbia zabawy z rówieśnikami. Dlatego, gdy tylko masz okazję, pozwalaj mu na szaleńcze zabawy na placu zabaw czy w klubiku dla dzieci. Bądź na bieżąco z wydarzeniami w twojej okolicy, obserwuj weekendowe atrakcyjne i gdy nadarzy się okazja, zabierz malucha na jedną z nich.

Co mu kupić na urodziny? Aby zrobić przyjemność Bliźniakowi, ofiaruj mu coś oryginalnego, modnego i rzucającego się w oczy – na przykład wypad do figloraju lub przybory kuchenne.
 

RAK 22.06 - 22.07
Mały Rak to istny anioł. Jest uczuciowy, wrażliwy i nie sprawia problemów wychowawczych. W nocy nie ma problemów z zasypianiem, a w dzień jest cichy i spokojny. Unikaj jednak krytykowania go, bo może się wycofać i trudno będzie nawiązać z nim ponowny kontakt. Staraj się go chwalić za drobne sukcesy, wzmacniaj jego poczucie wartości i zachęcaj do kontaktów z rówieśnikami. Choć Raki nie przepadają za aktywnością fizyczną, warto w nadchodzącym roku zachęcić je do uprawiania jakiegoś sportu. To doda im śmiałości i otworzy na nowe wyzwania.

Co mu kupić na urodziny? Rakowi musisz okazywać swoją miłość. Wybierz taki prezent, który go wzruszy i zachwyci. Ucieszy się z książeczki do nauki, pluszowej maskotki lub kolorowanki.

LEW 23.07 - 23.08
Małe Lwiątko już od najmłodszych lat pokazuje wszystkie te cechy, które widoczne są u dorosłych Lwów. Dzieci spod tego znaku lubią wieść prym w towarzystwie, są pewne siebie i lubią stawiać na swoim. Jeśli mały Lew nie chce czegoś zjeść albo założyć, od razu informuje o tym najbliższych. Niemowlęta patrzą na innych z powagą i lubią obserwować zewnętrzny świat. Jeśli planujesz kupić dziecku jakąś zabawkę, pomyśl o tych, które są dobrej jakości. Lwy są bardzo wyczulone na swoje otoczenie i nie wszystko może im przypaść do gustu.

Co mu kupić na urodziny? Lew nie na próżno jest królem zwierząt. Lubi życie w luksusie i wszystko, co połyskuje. Możesz mu podarować garaż pełen nowoczesnych samochodzików lub domek dla lalek.

 

PANNA 24.08 - 22.09
Małe Panny są z reguły spokojne i ułożone. Chętnie porzucają pieluszkę, żeby przesiąść się na nocnik - one po prostu lubią uczyć się nowych rzeczy. Możesz zapewnić im rozrywkę powiązaną z nauką, mogą to być na przykład lekcje rysowania, czytania lub pisania. Maluchy spod znaku Panny są często nieśmiałe, więc wzmacniaj ich poczucie wartości. Pamiętaj, że lubią stały porządek rzeczy, więc dobrze zorganizuj czas, który wspólnie spędzicie. Zachęć dziecko do kontaktów z rówieśnikami, pływania i zabaw na świeżym powietrzu.

Co jej kupić na urodziny? Panna uwielbia prezenty pasujące do jej usposobienia. Możesz ofiarować jej grę, zestaw puzzli lub książkę z przygodami ulubionych bohaterów.

 

WAGA 23.09 - 23.10
Małe Wagi są słodkie i potrafią się przymilić. Nawet jeśli są trochę kapryśne, szybko zjednują sobie otoczenie za pomocą uroku osobistego. Lubią czuć się bezpiecznie w domu, dlatego przytulaj malucha i daj mu odczuć, że go kochasz. Zodiakalne Wagi lubią zarówno ruch na powietrzu, jak i rozrywkę połączoną z nauką. Zapewnij dziecku kreatywną zabawę, na przykład wspólne układanie klocków, puzzli albo lepienie figurek z plasteliny. Pamiętaj, że mała Waga potrzebuje towarzystwa jak powietrza, dlatego pozwól jej czasem zaopiekować się młodszym rodzeństwem.

Co jej kupić na urodziny? Waga lubi wszystkie prezenty, które pochlebiają jej piękności: kwiaty, ładna kosmetyczna, biżuteria lub pantofelki. To mogą być też akcesoria jej ulubionych maskotek lub lalek.

 

SKORPION 24.10 - 22.11
Mały Skorpionek już od najmłodszych lat wykazuje się silnym charakterem. Jest energiczny, pomysłowy i zawsze kończy to, co zaczął. Przy nim nie można się nudzić, ale trzeba również zadbać o jego bezpieczeństwo. W tym roku warto zapewnić maluchowi nieco spokojniejszą zabawę, na przykład malowanie farbami lub układanie klocków. Dzieci spod Skorpiona mają w sobie dużo energii, dlatego warto pomyśleć o zapisaniu je na basen lub piłkę.

Co mu kupić na urodziny? Skorpionowi największą przyjemność sprawi jakiś niezwykły prezent. Może to być ozdoba zrobiona przez ciebie lub płyta z ulubionymi piosenkami.

 

STRZELEC 23.11 - 21.12
Mały Strzelec nie znosi rutyny i lubi być w ciągłym ruchu. Jest energiczny, wesoły i optymistycznie nastawiony do świata. Często psoci, ale próbuje w ten sposób rozweselić innych. Jeśli masz w domu małego Strzelca, z pewnością wiesz, że zabawy nigdy nie ma końca, nawet gdy trzeba iść spaść. W nowym roku spróbuj nauczyć go ustalonych norm, na przykład, kiedy jest pora na zabawę, a kiedy czas spaść. Być może na początku będzie mu ciężko zasnąć, ale z czasem przywyknie do nowych reguł.

Co mu kupić na urodziny? Strzelec, stale gotowy do drogi ucieszy się bardzo z plecaka, zestawu małego podróżnika, kompasu lub manierki.

 

KOZIOROŻEC 22.12 - 20.01
Mały Koziorożec jest spokojny, trzyma się zasad i nie przepada za niespodziankami. Już od najmłodszych lat pokazuje i ciężko go do czegoś przekonać. Koziorożec lubi praktyczne zabawki – takie, dzięki którym może się czegoś nauczyć. Przepada też za pracami plastycznymi, instrumentami muzycznymi i zestawami małego majsterkowicza. W tym roku warto rozwijać jego artystyczne talenty, których ma wiele. Dzieci urodzone w znaku Koziorożca bardzo często przejawiają zdolności w tym kierunku.

Co mu kupić na urodziny? Koziorożec lubi prezenty pasujące do jego charakteru. Bez zastanowienia możesz ofiarować mu coś praktycznego, najlepiej książeczkę do nauki lub zestaw narzędzi dla dzieci.

 

WODNIK 21.01 - 18.02
Mały Wodnik nie lubi ustalonych reguł, jest energiczny i ciekawy świata. Interesuje się wszystkim, co nowe, nieznane i oryginalne. Lubi eksperymentować, badać zabawki i czasem zdarza się, że rozkłada zabawkę na czynniki pierwsze, aby dowiedzieć się, jak jest zrobiona. Gdy mały Wodnik nauczy się mówić, od razu zadaje mnóstwo pytań. Jest głodny wiedzy i lubi się uczyć. Trudno go zatrzymać, dlatego w nowym roku zapewnij mu dużo rozrywki, na przykład zabawę samochodzikami lub wypad do figloraju.

Co mu kupić na urodziny? Wodnik lubi niespodzianki, dlatego prezent dla niego musi być nietypowy, na przykład książki o kosmosie lub model samolotu do składania.

 

RYBY 19.02 - 20.03
Mała Rybka od urodzenia jest spokojna i wrażliwa. Czuje się bezpiecznie, gdy wie, że może liczyć na wsparcie rodziców. Najlepiej czuje się w domu, w zaufanym gronie. W nowym roku spróbuj nakłonić ją do zabaw z innymi dziećmi, zabierz do dziecięcego klubiku lub na zajęcia plastyczne. Dzieci spod znaku Ryby mają wiele talentów artystycznych, dlatego warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach. Choć Rybki nie przepadają za sportem, mogą spróbować sił w grach zespołowych.


Co jej kupić na urodziny? Przy wyborze prezentu dla Ryby pamiętaj o jej dużej fantazji. Możesz kupić jej kawałek oryginalnego materiału, z którego wspólnie zrobicie strój dla lalki. Nie zapomnij przy tym o kupnie nowej lalki!

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy