Które kwiaty do was pasują? Kwiaty jak znaki zodiaku [WIDEO]

Każdy miesiąc ma przypisany kwiat lub dwa. Co mówią te kwiaty o tobie i twoim dziecku, na podstawie miesiąca waszych urodzin? Odpowiedź znajdziesz w kwiatowym horoskopie!
Horoskop to fajna zabawa, która pozwala spojrzeć w przyszłość lub sprawdzić cechy charakteru – swoje, partnera, dziecka czy... teściowej. Swój znak zodiaku zapewne znasz, być może wiesz, jakie zwierzę patronuje ci w horoskopie chińskim, ale czy wiesz, jaki kwiat przypisany jest do miesiąca, w którym się urodziłaś i co on symbolizuje? Zobacz film i sprawdź, czy dobrze odgadłaś!

Horoskop kwiatowy

Kwiaty odpowiadające kolejnym miesiącom roku, podobnie jak znaki zodiaku, podpowiadają, jaką osobowość ma osoba urodzona w tym czasie lub co może ją czekać w życiu. Oto kwiaty przypisane kolejnym miesiącom i ich znaczenie:
 • styczeń: goździk i przebiśnieg – goździk symbolizuje czystą miłość i powodzenie, a przebiśnieg nadzieję, powtórne narodziny i czystość. Osoby, którym przypisany jest ten kwiat, są delikatne, wierne i godne zaufania.
 • luty: pierwiosnek i fiołek - pierwiosnek to symbol nieśmiałości i młodzieńczej miłości, a fiołki oznaczają niewinność. W lutym rodzą się dzieci nieśmiałe i trochę wycofane.
 • marzec: żonkil – ten kwiat jest symbolem kreatywności, żywiołu i inspiracji. Ludzie, którzy urodzili się w miesiącu żonkila to nietuzinkowi artyści.
 • kwiecień: groszek pachnący i stokrotka – groszek pachnący oznacza delikatność, a stokrotka młodość, czystość i niewinność. Jeśli urodziłaś się w kwietniu, przez całe życie zachowasz młodzieńcze serce.
 • maj: konwalia – ten wonny kwiat symbolizuje szczęście w miłości i pokorę. Urodzeni w maju są skromni i cenią miłość.
 • czerwiec: róża – ta królowa kwiatów oznacza pasję. Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich urodził się w czerwcu, jesteście głodni życia i cenicie przyjaźń, a dzieci mają swoje pasje, którym oddają się całym sercem.
Przeczytaj horoskop dla mam i sprawdź, jakim typem matki jesteś wg znaku zodiaku
 • lipiec: ostróżka i lilia wodna – ostróżka to symbol romantycznej natury i otwartego serca, a lilia wodna symbolizuje życie. Urodzeni w lipcu są ciekawi świata, empatyczni i uczuciowi.
 • sierpień: mak i mieczyk – mak wiązany jest ze snem i spokojem, a mieczyki z siłą i moralnością. Jeśli twoje dziecko urodziło się w sierpniu, może być niezłomne i uparte, a jednocześnie nie powinno przysparzać większych kłopotów wychowawczych.
 • wrzesień: powój i aster – powój oznacza miłość, czasem nieodwzajemnioną, a aster miłość i cierpliwość. Dla osób urodzonych we wrześniu oznacza to, że czasami muszą poczekać na spotkanie właściwej miłości, ale cierpliwość na pewno się opłaci.
 • październik: aksamitka – ten słoneczny kwiat reprezentuje pasję i kreatywność. Podobnie jak osoby urodzone w marcu, dzieci, które obchodzą urodziny w październiku, mają artystyczne dusze i głowy pełne pomysłów.
 • listopad: chryzantema – ten kwiat, który w Polsce kojarzy się przede wszystkim z cmentarzami, tak naprawdę symbolizuje przyjaźń i radość. Osoby urodzone w listopadzie są przyjazne i wesołe, warto się z nimi przyjaźnić!
 • grudzień: ostrokrzew i biały narcyz – ostrokrzew, którego liście i owoce nierozerwalnie związane są z symboliką Świąt Bożego Narodzenia, jest symbolem szczęścia, prawdy i płodności. Biały narcyz to skromność, wierność i szacunek. Jeśli urodziłaś się w grudniu, jesteś godna zaufania, a rodzina jest dla ciebie najważniejsza na świecie.
na podstawie: Popsugar.com

Zobacz też:

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi!

Zdrowie dziecka najważniejsze