Hu hu ha zima zła
fot. Adobe Stock

Hu hu ha nasza zima zła – tekst i melodia piosenki

Na piosence dla dzieci "Hu hu ha nasza zima zła" wychowało się już kilka pokoleń Polaków. Warto ją sobie przypomnieć i zaśpiewać z dzieckiem na zimowym spacerze.
Ewa Janczak-Cwil
Hu hu ha zima zła
fot. Adobe Stock

Nawet jeśli nie pamiętasz nawet jednej zwrotki piosenki "Hu hu ha nasza zima zła", to tak brzmiący początek z pewnością pamiętasz. Co ciekawe tekst jest wierszem Marii Konopnickiej i nosi tytuł "Zła zima". Jednak tytuł rzadko kto pamięta, ale fragment piosenki: Hu hu ha nasza zima zła pamięta każdy!

I choć obecnie zimy nie bywają już tak złe jak kiedyś, to i tak warto przypomnieć sobie tekst wiersza i melodię, do jakiej się go śpiewa. Gdy już nauczysz się tekstu i opanuje go dziecko, wyjdźcie któregoś wieczora, gdy będzie prószył śnieg, a mróz szczypał w nos i razem zaśpiewajcie: Hu hu ha nasza zima zła!

Zobacz także: Piosenki o zimie dla dzieci

Hu hu ha nasza zima zła – tekst piosenki

Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!
Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Płachta na niej długa, biała,

W ręku gałąź oszroniała,
A na plecach drwa...
Nasza zima zła!
Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma.
Nasza zima zła!
Redakcja poleca: Jak można zarazić się gruźlicą? [WIDEO]
Gruźlicą można zarazić się od osoby, która na nią choruje. Na gruźlicę w Polsce wcale nie zapadają przede wszystkim ludzie w podeszłym wieku. Według danych Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc grupy ryzyka nieco się zmieniły i dzieci mogą zarazić się gruźlicą także od osób w średnim wieku.

Hu hu ha nasza zima zła – melodia piosenki

Poniżej odtworzysz filmik animowany, dla którego tłem jest piosenka "Zła zima". Dzięki niemu przypomnicie sobie melodię i zaczniecie ją śpiewać. Powodzenia!

 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy