Hu hu ha zima zła
fot. Adobe Stock

Hu hu ha nasza zima zła – tekst i melodia piosenki

Na piosence dla dzieci "Hu hu ha nasza zima zła" wychowało się już kilka pokoleń Polaków. Warto ją sobie przypomnieć i zaśpiewać z dzieckiem na zimowym spacerze.
Ewa Janczak-Cwil
Hu hu ha zima zła
fot. Adobe Stock

Nawet jeśli nie pamiętasz nawet jednej zwrotki piosenki "Hu hu ha nasza zima zła", to tak brzmiący początek z pewnością pamiętasz. Co ciekawe tekst jest wierszem Marii Konopnickiej i nosi tytuł "Zła zima". Jednak tytuł rzadko kto pamięta, ale fragment piosenki: Hu hu ha nasza zima zła pamięta każdy!

I choć obecnie zimy nie bywają już tak złe jak kiedyś, to i tak warto przypomnieć sobie tekst wiersza i melodię, do jakiej się go śpiewa. Gdy już nauczysz się tekstu i opanuje go dziecko, wyjdźcie któregoś wieczora, gdy będzie prószył śnieg, a mróz szczypał w nos i razem zaśpiewajcie: Hu hu ha nasza zima zła!

Zobacz także: Piosenki o zimie dla dzieci

Hu hu ha nasza zima zła – tekst piosenki

Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!
Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Płachta na niej długa, biała,

W ręku gałąź oszroniała,
A na plecach drwa...
Nasza zima zła!
Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma.
Nasza zima zła!
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Hu hu ha nasza zima zła – melodia piosenki

Poniżej odtworzysz filmik animowany, dla którego tłem jest piosenka "Zła zima". Dzięki niemu przypomnicie sobie melodię i zaczniecie ją śpiewać. Powodzenia!

 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy