Huśtawka dla dziecka
fot. AdobeStock

Huśtawka dla niemowlaka: stojąca, wisząca, na biegunach

Bujanie i kołysanie to doskonałe remedium na gorszy humor dziecka, dlatego watro mieć w domu coś, co pomoże ci wprawić malca w dobry nastrój.
Dominika Bielas
Huśtawka dla dziecka
fot. AdobeStock
Tradycyjna huśtawka kojarzy się z taką, którą stawia się w ogrodzie lub na placu zabaw. Dzieci je uwielbiają, ale jest wiele ciekawych opcji, by maluch mógł się huśtać również w domu. Huśtawki dla niemowląt bardzo często mają możliwość poruszania się w różnych płaszczyznach, a coraz częściej ma także możliwość regulowania intensywności ruchów. Taki gadżet to ogromna wygoda dla rodziców.

Czy warto kupić huśtawkę dla niemowlaka?

Niemowlęta uwielbiają być kołysane, ponieważ przypomina im to czas spędzony najpierw w brzuchy mamy, a potem w ramionach rodziców. Dzieci są dzięki temu spokojniejsze. Huśtawka dla niemowląt sprawdzi się więc dla dzieci od mniej więcej trzeciego do około dwunastego miesiąca życia. Wielu rodziców sadza maluszki w huśtawce, by móc cos zrobić np. w kuchni. Maluch jest bezpiecznie usadzony w huśtawce i się nie nudzi. Jednak warto wiedzieć, że dziecko nie powinno zbyt dużo czasu spędzać w huśtawce.

Przed zakupem przede wszystkim warto zwrócić uwagę na prędkości bujania zaproponowane przez producenta. Dzięki różnym szybkościom będzie można dopasować bujanie do potrzeb dziecka, podczas zabawy, czy też w momencie zasypiania. Dodatkowo huśtawka dla niemowląt może być wyposażona w wibracje, przyjemne melodie, czy odgłosy natury.

Leżaczek bujaczek

Dla małych niemowląt idealnie sprawdzi się leżaczek z opcją bujania. Zazwyczaj urządzenie takie ma możliwość ustawienia huśtania lub ustawienia leżaczka w pozycji stabilnej. Foteliki takie mają też 5-punktowe pasy, dzieci czemu możemy mieć pewność, że maluszek jest bezpieczny.

Huśtawka stojąca

Tu już trzeba się liczyć z trochę większym gabarytem. Komfortowe siedzisko można ustawić w różnych pozycjach tak, by maluchowi było wygodnie. Zazwyczaj zabawka taka także ma 5-punktowe pasy. Mechanizm zasilający zapewnia możliwość kołysania dziecka w różnych prędkościach, które można dostosować do potrzeb i upodobań malucha. Dzisiaj dostępne są modele, które działają na baterie lub mają wbudowany akumulator.

Huśtawka wisząca

Wielu z nas pamięta takie zabawki z dzieciństwa. To zdecydowanie bujawka dla starszych dzieci, które już pewnie siedzą. Wiele z nich nie posiada dodatkowych szelek, dlatego rodzic nie może nawet na chwilę odejść od bujającego się dziecka. Zabawka taka posłuży dłużej i także może być zamontowana w ogrodzie. W internecie dostępne są plastikowe i drewniane z materiałowym wyplenieniem, dzięki któremu maluszek będzie siedział bardziej stabilnie i wygodnie.
 
Huśtawka na biegunach
Wielu rodziców kusi taka zabawka, jednak to zdecydowanie huśtawka dla dzieci, które skończyły już roczek. Mimo oparcia, dziecko nadal może mieć problem ze złapaniem równowagi podczas wsiadania i wysiadania.  

Zobacz także:
Redakcja poleca: Top 7 prezentów świątecznych dla niemowląt - VIDEO
Zobacz, co warto kupić pod choinkę najmłodszym dzieciom.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy