hybryda w ciąży
fot. Adobe Stock

Hybryda w ciąży: czy w ciąży można robić paznokcie hybrydowe?

Hybryda w ciąży to temat, który budzi kontrowersje. Wiele przyszłych mam obawia się, że manicure hybrydowy szkodzi w ciąży: wątpliwości budzą zarówno lakiery hybrydowe, jak i działanie lamp UV używanych do zabiegu. Na szczęście paznokcie hybrydowe to coś, z czego nie trzeba rezygnować w ciąży. Pod pewnymi warunkami!
Magdalena Drab
hybryda w ciąży
fot. Adobe Stock

Hybryda w ciąży to gorący temat, zwłaszcza wśród wielbicielek efektownego manikiuru. Jeśli paznokcie hybrydowe dodają ci pewności siebie i poprawiają samopoczucie, nie musisz z nich rezygnować w ciąży. Wystarczy stosować się do kilku zasad bezpieczeństwa, a hybryda nie zaszkodzi ani tobie, ani dziecku.

Hybryda w ciąży: czy to bezpieczne?

Paznokcie hybrydowe są trwałe i wygodne, dlatego wiele kobiet nie chce rezygnować z takiego manikiuru w ciąży. Do wykonania hybrydy potrzebny jest jednak specjalny lakier hybrydowy oraz lampa UV do jego utwardzenia. To budzi niepokój przyszłych mam, a wiele zastanawia się, czy taki zabieg nie szkodzi ciąży. Nie ma jednak powodów do obaw: nawet oczekując dziecka, można mieć zadbane dłonie i trwały manicure. Nie istnieją bowiem żadne dowody naukowe na to, że hybryda ma zły wpływ na ciążę. Związki zawarte w lakierze nie przenikną przez szczelną płytkę paznokcia do krwi. Tak samo bezpieczne jest zwykłe malowanie paznokci w ciąży oraz paznokcie żelowe u ciężarnej.
Ważne! Manicure hybrydowy można robić tylko wtedy, gdy płytka paznokcia jest zdrowa i mocna. W żadnym wypadku nie maluj paznokci lakierem hybrydowym, jeśli cierpisz na grzybicę lub drożdżycę paznokcia.

Czy w ciąży można robić hybrydę?

Manicure hybrydowy w ciąży nie jest zakazany, ale wybierając się do salonu kosmetycznego (albo robiąc paznokcie hybrydowe samodzielnie), powinnaś pamiętać o środkach ostrożności.
  • Po pierwsze, wybierz bezpieczny lakier hybrydowy do paznokci. Lepiej, żeby nie zawierał szkodliwych dla zdrowia substancji, jak formaldehyd i toluen. Upewnij się, że manikiurzystka dysponuje naturalnymi lakierami bez zbędnych chemicznych dodatków, albo kup taki lakier sama.
  • Po drugie, zwróć uwagę na narzędzia do manikiuru – muszą być wysterylizowane! Kosmetyczka powinna je wyjąć z zapieczętowanego, nowego opakowania. Możesz też przynieść własny sprzęt do usuwania skórek.
  • Po trzecie, nie usuwaj hybrydy sama, ale udaj się na profesjonalny zabieg do manikiurzystki – wykonany w odpowiednich warunkach higienicznych, raz na kilka tygodni, nie zaszkodzi ciąży.
 
Uwaga! Jeśli zbliża się termin twojego porodu, koniecznie usuń lakier hybrydowy z paznokci. Do szpitala pojedź z naturalnymi paznokciami, bo ich wygląd może pomóc lekarzom ocenić stan twojego zdrowia (np. w razie konieczności wykonania cesarskiego cięcia). Czyste paznokcie bez żadnych substancji chemicznych są też warunkiem koniecznym do użycia pulsoksymetru.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy