GRY
 
 

Hydrosfera czyli wernisaż w Tamice

28.01.2012r., godz.12:00 w Akademii Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych TAMIKA odbędzie się wernisaż malarstwa Karoliny Jarosławskiej.

tamika

W Akademii Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych TAMIKA odbędzie się wernisaż malarstwa Karoliny Jarosławskiej. Przez cały weekend trwać będą malarskie animacje i spotkania ze sztuką dla dużych i małych gości.

W najbliższy weekend przestrzeń Tamiki opanuje HYDROSFERA czyli ogół wód podziemnych i powierzchniowych, których ruch inspiruje artystkę do tworzenia prac malarskich. Podczas wernisażu, odwiedzające Tamikę, dzieci będą mogły poznać autorkę prac i porozmawiać o inspiracjach i sztuce widzianej oczyma dziecka. Weekendowe warsztaty plastyczne nawiązywać będą do różnych technik malarstwa a towarzyszące im wykłady o sztuce wprowadzą dzieci w jej tajemniczy świat. Zapowiada się weekend pełen artystycznych inspiracji w Tamice.

Akademia Tamika jest przestrzenią dla dzieci i dorosłych i w naturalny sposób łączy te rzeczywistości. Pobudza kreatywność maluchów, pokazując dzieciom prawdziwą sztukę i zachęcając je do tworzenia poprzez cykliczne warsztaty i spotkania z artystami. Wyczucie estetyki kształtuje się od dziecka a misją Akademii jest proklamowanie ambitnych, ale zrozumiałych dla dzieci treści. Jednym z obszarów takiego działania są cykliczne wystawy, wernisaże i artystyczne pasaże organizowane w Tamice.

Najbliższy weekend w Tamice otwiera cykl wystaw adresowanych do dzieci i dorosłych, podczas których, prezentowane będą obrazy, fotografie lub inne gatunki sztuki. Celem organizowanych spotkań jest zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu sztuki, ułatwienie zrozumienie jej języka, wprowadzenie maluchów w świat wartości sztuki oraz zachęcenie ich do samorodnej twórczości artystycznej. Dodatkową atrakcją wernisażu będą zajęcia plastyczne, poruszające tematykę technik malarskich oraz warsztaty pełne eksperymentów, których głównym bohaterem jest właśnie woda. Wernisaż rozpocznie spotkanie z malarką oraz pogadanka o sztuce dla dzieci a następnie uczestniczące w spotkaniu maluchy będą mogły same tworzyć prace malarskie zgodnie z poznanymi technikami.

Tamika
Ul. Wolska 44
tel: 0 535 644 990

więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj