świeżaki
fot. Biedronka.pl

"Hymn Świeżaków" jak torpeda zawojował You Tube

Nie do wiary! Być w złotej dziesiątce najpopularniejszych filmów oglądanych na You Tubie? Ponad 18 milionów wyświetleń, szał sprzedaży maskotek. "Hymn Świeżaków" stał się czarnym koniem podsumowań tego roku!
Agnieszka Majchrzak
świeżaki
fot. Biedronka.pl
Być w dziesiątce, obok takich hitów sieci jak latynoskie "Despacito" czy kabaret "Ucho Prezesa", to nie lada wyczyn. Hymn Świeżaków, czyli teledysk Biedronki zajął 7 miejsce w rankingu You Tube Rewind – najchętniej oglądanych w tym roku wideo w Polsce. Jak to się stało, że tekst hymnu Świeżaków, czyli rysunkowe warzywa i owoce śpiewające o zaletach ich jedzenia w zaledwie 3 miesiące zawojowały listę?

Hymn świeżaków zachwala jedzenie warzyw

Film ze śpiewającymi swój hymn świeżakami to rysunkowy obraz. Widzimy groszek, rzodkiewkę, kalafiora i borówkę oraz i ich młodszych kolegów juniorów - marchewkę, brokuła, czosnek, jabłko, truskawkę i bakłażana - przemierzających drogę, machających napotkanym dzieciom i zwierzakom. Na koniec trafiają do sklepu Biedronki. I tam już – świeże i soczyste - czekają na dzieci. Bo wiadomo: bez 5 porcji warzyw i owoców dziennie nie ma zdrowej diety!"Zdrowia hymn śpiewaj z nami, ruszaj się ze świeżakami! Warzyw i owoców zajadaj w brud, wtedy ci niestraszny żaden trud" – refren hymnu świeżaków kilkakrotnie przewija się przez tę piosenkę dla dzieci.
Świeżaki robią, co mogą, aby zachęcić nasze szkraby do zdrowego jedzenia. "Jestem Grześ, groszek Grześ, mówię Ci wesołe cześć . Daję białko i mocne kości, mam powody do radości" – śpiewa groszek. A borówka Basia zachwala: "Co tu gadać, dobrze jest mnie często podjadać. Słodko smakuję i daje moc, jedna za drugą zajadaj, hop".
Redakcja poleca: Dieta w ciąży [LIVECZAT z ekspertem]
​W ciąży powinnyśmy jeść dla dwojga, a nie za dwoje – tę złotą zasadę zdrowego odżywiania w ciąży przypomina dietetyczka Paulina Barros. Zobacz nasz film, w którym ekspert odpowiada na najczęstsze pytania związane ze zdrową dietą w czasie ciąży.

Tekst hymnu Świeżaków

Słowa hymnu Świeżaków są proste i łatwo je zapamiętać, podobnie jak melodia, która szybko wpada w ucho. Czy twoje dziecko już nuci tę piosenkę, tak jak 18 milionów użytkowników YouTube? Jeśli jeszcze nie, nic straconego! Mamy dla was fragment tekstu hymnu Świeżaków:

Jestem Grześ, groszek Grześ,
Mówię Ci wesołe: "Cześć!"
Daję białko i mocne kości,
Mam powody do radości!

Borówka Basia, co tu gadać,
Dobrze jest mnie często podjadać,
Słodko smakuję i daję moc ,
Jedną za drugą zajadaj, hop!

Refren:
Zdrowia hymn śpiewaj z nami,
Ruszaj się ze Świeżakami!
Warzyw i owoców zajadaj w bród,
Wtedy Ci niestraszny żaden trud!

Możesz też kliknąć w poniższą grafikę, żeby wydrukować pełny tekst hymnu świeżaków:
 
 

6 milionów Świeżaków w naszych domach

Basia to królowa. Ponad 1 milion naszych dzieci chciało mieć właśnie ją. Drugie miejsce na podium zajęła Rzodkiewka Żaneta, zaś brązowy medal otrzymał Kalafior Krzyś. Wśród juniorów prym wiedzie Truskaweczka Tosia. W sumie ponad 6 milionów Świeżaków trafiło do pokoików naszych dzieci.

Przytulanie się do pluszowego, mięciutkiego owocka i w ten sposób promowanie zdrowego odżywiania? Czemu nie! Taki właśnie cel mieli pomysłodawcy. "Podczas obu edycji akcji "gang świeżaków" ważne było dla nas to, żeby promować warzywa i owoce oraz zasady prawidłowego odżywiania" – powiedział Arkadiusz Mierzwa, starszy menadżer ds. komunikacji korporacyjnej w Jeromino Martins Polska S.A. Mierzwa przyznał, że maskotki były używane w szkołach i przedszkolach do propagowania jedzenia zdrowych rzeczy. Ale sam jest zaskoczony, że "Hymn świeżaków" będzie jednym z hitów mijającego roku.

Wszystkie dzieci kolekcjonują Świeżaki!

W moim domu zamieszkał z nami Kalafior Krzyś. Długo wyczekiwany i wychodzony podczas wielokrotnych zakupów spożywczych. Okazało się, że zebranie 60 naklejek na karcie kolekcjonerskiej, aby z dumą odebrać w kasie upragnionego pluszaka, było nie lada wyczynem dla mojej córeczki. Było też powodem niejednej frustracji. - Janek mówi, że ma już wszystkie – relacjonowała ze smutkiem rankingi klasowe. Bo okazało się, że nie było dziecka, które nie marzyło o własnym Świeżaku. Koniec końców mamy Krzysia. Ma specjalne fory u córeczki, śpi z nią w łóżku, czego zaszczycają tylko nieliczni z całej góry jej pluszaków.

A Wy co sądzicie o Świeżakach, czy Wasze dzieci też je kochają, a może nucą ich hymn? Mamy dla Was jego słowa. Zgrabne rymowanki o zaletach jedzenia owoców i warzyw mogą przydać się w niejednej sytuacji.

Źródło: Superbiz.se.pl

Przeczytaj też: Czy warto zaszczepić dziecko szczepionką skojarzoną 6w1? [WIDEO]

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy