Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium, kosmetyki Emolium
fot. materiały prasowe

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium

Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej.
Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium, kosmetyki Emolium
fot. materiały prasowe
Skóra dłoni jest codziennie narażona na kontakt z czynnikami uszkadzającymi jej barierę ochronną takimi jak woda, detergenty, alergeny i substancje drażniące. Wybór odpowiednich środków do mycia jest niezwykle ważny w przypadku skóry wrażliwej, przesuszonej, skłonnej do podrażnień i atopowej.

Nowy preparat Emolium – Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni zawiera formułę dobraną do potrzeb skóry szczególnie wymagającej, dzięki temu skutecznie ją myje, hamuje rozwój bakterii, nie podrażnia i nie narusza bariery hydrolipidowej. Zawarte w preparacie substancje natłuszczające odbudowują barierę ochronną skóry, zapobiegając podrażnieniom. Pianka nawilża i wiąże wodę w skórze. Nie zawiera mydła. Preparat otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Skóra dłoni swoją budową znacząco różni się od skóry reszty ciała, ponieważ nie posiada gruczołów łojowych, a jednocześnie znajduje się w niej wiele gruczołów potowych, co powoduje zwiększoną utratę wody z naskórka i przesuszanie. Dodatkowo, warstwa tkanki podskórnej jest minimalna, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni. Jest też narażona na bardzo częsty kontakt z wodą 
i detergentami, które uszkadzają jej barierę ochronną w postaci płaszcza hydrolipidowego, co prowadzi do przesuszania i podrażnień.

Skórę dłoni dotyka również jedno z najczęstszych schorzeń dermatologicznych – egzema rąk, zwana również wypryskiem. Szacuje się, że cierpi na nią ok. 10% populacji ogólnej. Jest to stan zapalny skóry wywoływany różnymi czynnikami, m.in. wypryskiem i podrażnieniami (35%), wypryskiem atopowym (19%) alergicznym wypryskiem kontaktowych (22%). Egzema stanowi ponad 90% przypadków dermatoz zawodowych i w wielu krajach zalicza się do najczęstszych chorób zawodowych. Objawy jej towarzyszące to silne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, pęcherzyki, łuszczenie się skóry, 
a często także uporczywy świąd. W pielęgnacji dłoni z egzemą konieczna jest stosowanie łagodnych preparatów myjących niezawierających mydeł.

Szczególnej pielęgnacji wymaga również wrażliwa i delikatna skóra dłoni u dzieci. Maluchy poznają świat przez dotyk, dlatego codzienne mycie rąk jest podstawową zasadą właściwej higieny najmłodszych. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych. Jest cieńsza i mniej sprężysta, dlatego skłonna do podrażnień 
i nadmiernej suchości, która jest najczęstszym problemem u dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby pielęgnacyjne dłoni dzieci i dorosłych ze skórą wrażliwą, suchą, podrażnioną, skłonną do atopii oraz z egzemą powstała Hypoalergiczna pinka do mycia dłoni Emolium.

Preparat skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę rąk, zmiękcza ją i wygładza:
    •    nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej,
    •    sprzyja szybkiej regeneracji zniszczonej skóry,
    •    działa hamująco na rozwój bakterii.

Pojemność: 165 ml
Cena: 28 zł
Producent: Nepentes SA

Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty.

Hypoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium działa wielopłaszczyznowo:

    •    intensywnie nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową,
    •    łagodzi podrażnienia i uelastycznia naskórek,
    •    hamuje rozwój bakterii.

Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach realizowanych przez niezależne laboratorium badawcze.
 
Produkt ma nowatorską formułę pianki. Jeden preparat wystarcza na 220 aplikacji.

Zastosowanie: Codzienna higiena dłoni, szczególnie ze skóra atopową, suchą, wrażliwą, szorstką i narażoną na częsty kontakt z wodą.

Sposób użycia: Niewielką ilość preparatu nanieść na dłonie, delikatnie rozprowadzić i spienić na skórze. Dokładnie spłukać piankę wodą, Osuszyć dłonie ręcznikiem.
Redakcja poleca: Jak kąpać niemowlę - film
Jak często kąpać niemowlę, jaką temperaturę powinna mieć woda do kąpieli i w jaki sposób myć buzię dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy