Karuzela Tiny Love
fot. Marko

Cechy idealnej karuzeli dla dziecka

Każde niemowlę potrzebuje równowagi pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku. Bardzo często jedną z pierwszych zabawek w życiu dziecka jest karuzela. Podpowiadamy, dlaczego warto ją mieć.
Karuzela Tiny Love
fot. Marko
Karuzela do łóżeczka to jeden z najchętniej wybieranych przez rodziców gadżetów. Dziecko, które przez pierwsze miesiące spędza większość czasu na plecach, może rozwijać swoją ciekawość słuchając muzyki i wpatrując się w kolorowe zabawki, krążące nad głową.

Jaką karuzelę wybrać?

Maluchy potrzebują ustalonego rytmu dnia oraz rozdzielenia czasu pomiędzy zabawą a odpoczynkiem. Karuzela to świetny wynalazek, który rozwija zmysły i wyobraźnie dziecka, a jednocześnie działa kojąco. Oprócz tego pomaga maluchowi rozwijać koordynacje wzrokową oraz wzmacniać mięśnie oczu.

Jeśli szukasz idealnej karuzeli, wybierz „Zabawę na łące” od Tiny Love. Każde dziecko potrzebuje rutynowego stanu przejściowego pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku. Karuzela Tiny Love, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły Twojego bawiącego się maleństwa, a także umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu, gdy jest ono śpiące. Zabawka "rośnie" razem z dzieckiem - można ją zamienić w przenośną pozytywkę.     Unikalny styl poruszania się karuzeli w 4 różne strony, absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową. Karuzela jest nachylona pod właściwym kątem do leżącego dziecka, aby mogło ono widzieć elementy karuzeli. 

Szukasz czegoś nietypowego dla swojej pociechy? Karuzela Magiczna 3 w 1 z projektorem wyświetla obrazki na górnej części zabawki, a kiedy dziecko jest już nieco starsze można zdemontować karuzelę i pozostawić pozytywkę z projektorem obrazków na suficie. Dostosowana jest do dwóch etapów rozwoju malucha. Do 5 miesiąca służy dziecku jako karuzela z baldachimem oraz słodkimi, kolorowymi 3 zabawkami: żyrafką, małpką i sówką, które wykonane zostały z wysokiej jakości plastiku oraz materiałów, a także jako projektor do wyświetlania obrazków. Od 5 do 18 miesięcy użytkowana jest gównie pozytywka z wysokiej jakości projektorem. Obracające się obrazki oraz zróżnicowana muzyka z pewnością zainteresują dziecko, szczególnie że będzie ono mogło samodzielnie włączyć efekty poprzez przyciśnięcie przycisków na bazie zabawki. Niewątpliwą zaletą tej karuzeli jest lampka nocna, przeznaczona dla dzieci, które nie lubią zasypiać w ciemności w swoim pokoju. Delikatne światło w formie pięknego gwieździstego nieba zapewni maluszkowi spokojny sen.

Dla swojej pociechy możesz też wybrać wersję Rośnij z muzyką „Świat małej księżniczki” od Tiny Love. Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji. Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zawieszek "tańczących" do aż 18 różnych melodii rozwijają koordynację wzrokową oraz zmysły dziecka. Karuzela pozwala również rodzicom na regulowanie poziomu stymulacji. Możesz włączyć jednocześnie karuzelę, światełko i muzykę lub każdą z funkcji osobno. Gdy dziecko będzie starsze, górną część karuzeli można odczepić od panelu i używać jako pozytywki.Z kolei uroczą karuzelę podróżną "Przyjaciele na łące" będziecie mogli zabrać wszędzie tam, dokąd zechcecie! Dzięki niej twoje dziecko rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność komunikowania się.  Posiada ona uniwersalne zapięcie, które pasuje do większości łóżeczek podróżnych, kojców, fotelików samochodowych, wózków i kołysek. Karuzela ta odtwarza nieprzerwanie 5 melodii do 30 minut muzyki, która relaksuje pociechę i jednocześnie wzmacnia rozwój sensoryczny. A kolorowe zabawki z kolekcji Przyjaciele na łące umilą maluchowi czas w trakcie podróży!


  Wiecej: Marko
Redakcja poleca: Top 7 prezentów świątecznych dla niemowląt - VIDEO
Zobacz, co warto kupić pod choinkę najmłodszym dzieciom.

Zobacz także

Popularne tematy