fot. Fotolia.pl

Wiemy, jaki jest idealny wiek na zajście w ciążę!

W jakim wieku najlepiej jest zajść w ciążę? Zobacz najnowsze doniesienia i wyniki badań naukowców a dowiesz się kiedy powinnaś rozpocząć starania o dziecko.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Dzięki badaniom przeprowadzonym na grupie 58 tys. kobiet udało się ustalić, w jakim wieku najlepiej jest zachodzić w ciążę. Oczywiście wiele zależy od tego, ile chcecie mieć dzieci.
Kobiety, które chcą mieć więcej dzieci powinny zacząć starać się o dziecko nieco wcześniej niż wskazują na to średnie dane statystyczne. Przy planowaniu rodziny warto pamiętać, że po skończeniu 30 lat nasza płodność nieco spada, ale już po 35. roku życia jest ona znacznie obniżona. Dobrze wiemy jak zajście w ciążę jest możliwe również po 40. roku życia, jednak płodność jest w tym wieku już bardzo niska.

Czytaj też na Polki.pl: Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Wiele zależy od tego, ile planujecie mieć dzieci

Dik Habbema z Uniwersytetu w Rotterdamie opracował model, który ma pomóc przyszłym rodzicom wybrać najlepszy czas na staranie się o dziecko. I tak pary, które chcą mieć troje dzieci, powinny spłodzić pierwsze z nich, gdy kobieta ma 23 lata. Prawdopodobieństwo urodzenia kolejnych dwóch potomków wynosi wówczas 90%. Jeśli dzieci ma być docelowo dwoje, wystarczy, by przyszła mama miała 27 lat, a jeśli jedno, można spokojnie czekać do 32. roku życia. Tabela dotyczy jednak tylko par, u których różnica wieku nie przekracza 10 lat.

Czytaj też: Wiemy jaki jest najlepszy odstęp między kolejnymi ciążami

 
Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.

Ciekawi nas co o tym sądzicie

I co sądzicie o doniesieniach rotterdamskich naukowców? Zamierzacie posłuchać ich porad? Piszcie w komentarzach.

Polecamy: Ile będziesz mieć dzieci? - test
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy