GRY
 
 

Wiemy, jaki jest idealny wiek na zajście w ciążę!

W jakim wieku najlepiej jest zajść w ciążę? Zobacz najnowsze doniesienia i wyniki badań naukowców a dowiesz się kiedy powinnaś rozpocząć starania o dziecko.

fot. Fotolia.pl
Dzięki badaniom przeprowadzonym na grupie 58 tys. kobiet udało się ustalić, w jakim wieku najlepiej jest zachodzić w ciążę. Oczywiście wiele zależy od tego, ile chcecie mieć dzieci.
Kobiety, które chcą mieć więcej dzieci powinny zacząć starać się o dziecko nieco wcześniej niż wskazują na to średnie dane statystyczne. Przy planowaniu rodziny warto pamiętać, że po skończeniu 30 lat nasza płodność nieco spada, ale już po 35. roku życia jest ona znacznie obniżona. Dobrze wiemy jak zajście w ciążę jest możliwe również po 40. roku życia, jednak płodność jest w tym wieku już bardzo niska.

Czytaj też na Polki.pl: Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

Wiele zależy od tego, ile planujecie mieć dzieci

Dik Habbema z Uniwersytetu w Rotterdamie opracował model, który ma pomóc przyszłym rodzicom wybrać najlepszy czas na staranie się o dziecko. I tak pary, które chcą mieć troje dzieci, powinny spłodzić pierwsze z nich, gdy kobieta ma 23 lata. Prawdopodobieństwo urodzenia kolejnych dwóch potomków wynosi wówczas 90%. Jeśli dzieci ma być docelowo dwoje, wystarczy, by przyszła mama miała 27 lat, a jeśli jedno, można spokojnie czekać do 32. roku życia. Tabela dotyczy jednak tylko par, u których różnica wieku nie przekracza 10 lat.

Czytaj też: Wiemy jaki jest najlepszy odstęp między kolejnymi ciążami

 
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ciekawi nas co o tym sądzicie

I co sądzicie o doniesieniach rotterdamskich naukowców? Zamierzacie posłuchać ich porad? Piszcie w komentarzach.

Polecamy: Ile będziesz mieć dzieci? - test
Doładuj
Przeładuj