GRY
 
 

Idziemy na majówkę

Majówka może potrwać kilka godzin albo nawet parę dni. Warto wyrwać się z domu, gdy słońce coraz mocniej grzeje. Co wam się przyda? Oto ściągawka.

rodzinna majówka, pomysły na majowkę z dzieckiem
fot. Fotolia
Maleńkie dziecko nie musi mieć ogromnego bagażu. Na upartego można je przewijać na kolanie, kąpać w hotelowej umywalce itd. Są jednak rzeczy, które przydają się zawsze i wszędzie. A także takie, które – choć można się bez nich obyć – ułatwiają albo po prostu umilają wyprawę.

Zabierz koniecznie na majówkę:

Jedzenie, które dziecko zna i lubi. Nie licz na to, że wszystko, co twój malec jada, uda ci się kupić na miejscu. Jeśli pije mleko z butelki, koniecznie zabierz zapas mieszanki. Weź ze sobą także jedzenie w słoiczkach (są hermetycznie zamknięte, więc nie trzeba ich trzymać w lodówce), kaszki, kleiki, ulubione przekąski, chrupki, biszkopty itd.
Butelki, smoczki. Zabierz co najmniej dwa komplety. Pamiętaj o szczoteczce do mycia – dzięki niej dokładnie usuniesz resztki pokarmu.
Talerzyki, sztućce itd. Nawet jeśli można na nie liczyć na miejscu, z własnych jada się najprzyjemniej.
Plastikowy śliniaczek. Nie wymaga prania (wystarczy go przetrzeć wilgotną ściereczką),  więc jest bardzo praktyczny.
Ubranka na zmianę. Podczas krótkiego wyjazdu szkoda czasu na pranie, dlatego lepiej wziąć o jeden komplet za dużo niż o jeden za mało. Pamiętaj o ciepłej bluzie i chustce na szyję – będą jak znalazł, gdy pogoda spłata wam figla i zrobi się zimno. Koniecznie zabierz nakrycie głowy, najlepiej czapeczkę z daszkiem lub kapelusik (w przeciwieństwie do chusteczki chronią również oczy maluszka).
■ Dodatkowy kocyk. Pamiętaj o nim, bo majowe wieczory bywają jeszcze chłodne.
■ Zapas sprawdzonych pieluszek. Te, które można kupić na miejscu, mogą być zbyt drogie albo w nieodpowiednim rozmiarze, poza tym zmiana pieluch zawsze może spowodować reakcję uczuleniową, a podróż to kiepski moment na eksperymenty.
Chusteczki jednorazowe. Nie zapomnij o nich, bo przydają się do wielu rzeczy: oprócz pupy czy rąk możesz nimi wyczyścić np. tapicerkę wózka albo krzesło, gdy dziecku uleje się trochę więcej niż zwykle.
■ Podstawowe kosmetyki maluszka. Zabierz mydełko, krem do pielęgnacji pupy i inne preparaty, które twojemu maluchowi potrzebne są na co dzień. Majowe słońce potrafi już mocno przygrzewać, dlatego koniecznie spakuj krem z filtrem.
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! Czy wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj