IKEA wycofała ze sprzedaży pianki do jedzenia marschmallow
fot. AdobeStock

Uwaga: IKEA wycofuje pianki do jedzenia. Prosi o zwrot do sklepu. Chodzi o konkretną datę serii

Pianki mogły zostać skażone - w magazynach koncernu w Irlandii grasowały myszy. Chodzi o serię z konkretną datą spożycia.
Agnieszka Majchrzak
IKEA wycofała ze sprzedaży pianki do jedzenia marschmallow
fot. AdobeStock
Szwedzki koncern IKEA poinformował o wycofaniu z rynku popularnych pianek Godis Paskkyckling. Klienci mogą zwrócić słodycze w dowolnym sklepie sieci. Nie muszą pokazywać paragonu.
Chodzi o 100 gramowe opakowania pianek Godis Paskkyckling, z datą przydatności do spożycia między 23 październikiem 2018 roku, a 25 stycznia 2019 roku.

Myszy w magazynach IKEI

Jak informuje szwedzki serwis "Aftonbladet", w magazynach, w których przechowywane były słodycze, grasowały myszy. Taki przypadek miał miejsce w Irlandii. Firma zdecydowała jednak o zapobiegawczym wycofaniu słodyczy na wszystkich rynkach. Pianki były sprzedawane m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii i w Polsce.

"Bezpieczeństwo i jakość produktów są najważniejsze, dlatego, aby utrzymać nasze standardy, wycofanie pianek ze sprzedaży jest konieczne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności"- podaje firma.

Zobacz, jak karuzele świetnie wpływają na rozwój i zmysły dziecka
Redakcja poleca: Zrób z nami słodkie kosteczki na Halloween
Zobacz, jak w kilka minut zrobić z dziećmi pyszne i efektowne słodkości na Halloween.

Myszy nosicielami groźnej choroby

Pamiętajmy, że kontakt pokarmu z myszami może spowodować zakażenie się przez człowieka, wirusową chorobę odzwierzęcą - limfocytarnym zapaleniem splotu naczyniówkowego i opon mózgowych.
 
Do zakażenia dochodzi przez kontakt z odchodami, moczem i wydzieliną z nosa i gardła tych zwierząt. Przeniesienie wirusa zachodzi drogą kropelkową, pokarmową lub przez skaleczenia skóry. Po okresie inkubacji wynoszącym ok. 6-13 dni choroba może objawiać się podobnie jak grypa lub wywołać poważniejsze symptomy, charakterystyczne dla nietypowego zapalenia płuc lub zapalenia opon mózgowych.

Źródło: O2 ,gazeta pl. zdrowie

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy