GRY
 
 

Uwaga! IKEA wycofuje lampki po śmierci dziecka

Nieszczęśliwy wypadek skłonił wielki koncern do podjęcia decyzji o wycofaniu 23 milionów znanych na całym świecie lampek ściennych.

lampka smila, Ikea
Znane przez miliony rodziców, uwielbiane przez dzieci lampki z serii SMILA stały się przyczyną dwóch nieszczęśliwych wypadków w Europie. W wyniku zaplątania w kabel udusiło się 16-miesięczne niemowlę, a drugie 15-miesięczne zdołano w ostatniej chwili odratować.

Lampki SMILA produkowane były od 1999r. i dostępne w ośmiu wzorach: niebieska gwiazdka, żółty księżyc, różowy i biały kwiatek, czerwone serce, zielony robak, niebieska muszelka oraz pomarańczowy konik morski.

Oto oświadczenie, które pojawiło się na stronie internetowej szwedzkiego producenta: „Ikea prosi wszystkich klientów posiadających lampę ścienną SMILA by niezwłocznie sprawdzili miejsce jej montażu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na sposób zamocowanie przewodu, upewniając się, że znajduje się poza zasięgiem dziecka przebywającego w łóżeczku lub kojcu i jest bezpiecznie zamocowany do ściany. Luźno zwisający przewód lampy może doprowadzić do uduszenia niemowląt i małych dzieci.”

Jeśli posiadasz jedną z tych lampek zgłoś się do sklepu IKEA celem uzyskania darmowego zestawu naprawczego, umożliwiającego przymocowanie kabla do ściany.

Pamiętajmy, że w trosce o bezpieczeństwo dziecka należy zawsze umieszczać przewody poza jego zasięgiem.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (4 oceny)

5.8
Doładuj
Przeładuj