Il Mini Monini - z myślą o najmłodszych

Il Mini Monini to pierwsza oliwa z oliwek extra vergine wysokiej jakości na rynku polskim stworzona specjalnie dla dzieci.
Monini, Mini Monini, oliwa z oliwek
fot. materiały prasowe
Pediatrzy na całym świecie coraz częściej zalecają stosowanie oliwy z oliwek w codziennej diecie, jako niezbędny element prawidłowego żywienia dziecka już od najmłodszych lat. Firma Monini postanowiła wyjść na przeciw potrzebom Konsumentów i właśnie z myślą o najmłodszych stworzyła oliwę z oliwek extra vergine il Mini Monini -  idealny sposób na zapewnienie dzieciom i całej rodzinie zdrowego źródła tłuszczów w codziennej, nowoczesnej diecie.

Oliwa Il Mini Monini pochodzi z upraw ekologicznych, a całość procesu produkcji jest certyfikowana przez włoski instytut ICEA. Uprawy z oliwek wykorzystanych do produkcji il Mini Monini odbywają się bez użycia nawozów sztucznych i syntetycznych środków ochrony roślin (pestycydów, fungicydów, herbicydów).

Il Mini Monini powstała w pełnej harmonii z porami roku i środowiskiem, aby zachować cenne wartości odżywcze i naturalny smak owoców. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym odmianom oliwek il Mini Monini ma szczególnie świeży aromat oraz przyjemny smak, który doskonale nadaje się do delikatnych potraw przeznaczonych zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Jej bardzo istotną cechą jest mnogość zastosowań. Idealnie nadaje się do gotowania, doprawiania, ale także do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry.

Il Mini Monini mogą spożywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, już wtedy oliwa pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Kilka kropel oliwy można dodać do domowych zupek i kaszek dla niemowląt, gdyż jest ona lekkostrawna i stanowi doskonałe źródło lipidów. Sprzyja prawidłowemu rozwojowi tkanek i kości,  oraz pomaga wchłaniać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K). Ponadto oliwa nadaje potrawom smaku, dzięki czemu nawet posiłki niemowląt stają się bardziej apetyczne. Il Mini Monini pozytywnie wpływa również na pracę jelit – pomaga w często spotykanych u niemowląt zaparciach. Stosowana od dziecka chroni błonę śluzową żołądka, stymuluje układ odpornościowy i działa przeciwzapalnie. Oliwa z oliwek może być również stosowana do nawilżania wrażliwej skóry niemowląt i dzieci.

Il Mini Monini jest pakowane w kolorową puszkę, aby dzieci nie mogły skaleczyć się szkłem i aby uchronić cenne właściwości oliwy przed działaniem światła. Puszkę można po zużyciu oliwy przeznaczyć na zabawkę-instrument, bądź wypełnić kredkami i pisakami.

Monini stworzyło oliwę il Mini Monini z wielką starannością i pasją w przekonaniu, że nasze środowisko i przyszłość nasza i naszych dzieci zależy od wielu drobnych codziennych wyborów. Wybierając produkty z upraw ekologicznych możemy wspólnie, krok po kroku, podarować bardziej przyjazny świat.

Oliwa z oliwek extra vergine il Mini Monini – 500 ml, cena od 24-26 pl, w zależności od kanału dystrybucji.
Aktualnie dostępna w wybranych sklepach Carrefour, Real, Piotr & Paweł, Alma i E’leclerc.
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Wielkanocne menu