GRY

Il Mini Monini - z myślą o najmłodszych

Il Mini Monini to pierwsza oliwa z oliwek extra vergine wysokiej jakości na rynku polskim stworzona specjalnie dla dzieci.

Monini, Mini Monini, oliwa z oliwek
fot. materiały prasowe
Pediatrzy na całym świecie coraz częściej zalecają stosowanie oliwy z oliwek w codziennej diecie, jako niezbędny element prawidłowego żywienia dziecka już od najmłodszych lat. Firma Monini postanowiła wyjść na przeciw potrzebom Konsumentów i właśnie z myślą o najmłodszych stworzyła oliwę z oliwek extra vergine il Mini Monini -  idealny sposób na zapewnienie dzieciom i całej rodzinie zdrowego źródła tłuszczów w codziennej, nowoczesnej diecie.

Oliwa Il Mini Monini pochodzi z upraw ekologicznych, a całość procesu produkcji jest certyfikowana przez włoski instytut ICEA. Uprawy z oliwek wykorzystanych do produkcji il Mini Monini odbywają się bez użycia nawozów sztucznych i syntetycznych środków ochrony roślin (pestycydów, fungicydów, herbicydów).

Il Mini Monini powstała w pełnej harmonii z porami roku i środowiskiem, aby zachować cenne wartości odżywcze i naturalny smak owoców. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym odmianom oliwek il Mini Monini ma szczególnie świeży aromat oraz przyjemny smak, który doskonale nadaje się do delikatnych potraw przeznaczonych zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Jej bardzo istotną cechą jest mnogość zastosowań. Idealnie nadaje się do gotowania, doprawiania, ale także do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry.

Il Mini Monini mogą spożywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, już wtedy oliwa pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Kilka kropel oliwy można dodać do domowych zupek i kaszek dla niemowląt, gdyż jest ona lekkostrawna i stanowi doskonałe źródło lipidów. Sprzyja prawidłowemu rozwojowi tkanek i kości,  oraz pomaga wchłaniać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K). Ponadto oliwa nadaje potrawom smaku, dzięki czemu nawet posiłki niemowląt stają się bardziej apetyczne. Il Mini Monini pozytywnie wpływa również na pracę jelit – pomaga w często spotykanych u niemowląt zaparciach. Stosowana od dziecka chroni błonę śluzową żołądka, stymuluje układ odpornościowy i działa przeciwzapalnie. Oliwa z oliwek może być również stosowana do nawilżania wrażliwej skóry niemowląt i dzieci.

Il Mini Monini jest pakowane w kolorową puszkę, aby dzieci nie mogły skaleczyć się szkłem i aby uchronić cenne właściwości oliwy przed działaniem światła. Puszkę można po zużyciu oliwy przeznaczyć na zabawkę-instrument, bądź wypełnić kredkami i pisakami.

Monini stworzyło oliwę il Mini Monini z wielką starannością i pasją w przekonaniu, że nasze środowisko i przyszłość nasza i naszych dzieci zależy od wielu drobnych codziennych wyborów. Wybierając produkty z upraw ekologicznych możemy wspólnie, krok po kroku, podarować bardziej przyjazny świat.

Oliwa z oliwek extra vergine il Mini Monini – 500 ml, cena od 24-26 pl, w zależności od kanału dystrybucji.
Aktualnie dostępna w wybranych sklepach Carrefour, Real, Piotr & Paweł, Alma i E’leclerc.
Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?